Źródło: facebook.com

Nauczyciele otrzymali zaległe dodatki za wychowawstwo!

(299)

Wychowawcy przedszkolni w końcu otrzymali zaległe kwoty dodatków za wychowawstwo.

W sierpniu na konta wychowawców przedszkolnych wpłynęło wyrównanie różnicy między nową kwotą dodatku za wychowawstwo (wyższą) i poprzednią wypłacaną w okresie od stycznia do maja (niższą). To, przede wszystkim, sukces samych wychowawczyń, które przypadkowo stały się ofiarą działań pruszkowskiej „wojny na górze”.

Przypomnijmy: chodziło o przepychankę prezydenta Pawła Makucha z radnymi. Prezydent chciał by radni przyjęli projekt uchwały jego autorstwa nawet pomimo, że był on identyczny z projektem radnych. Kiedy jednak radni postawili na swoim, prezydent zaczął się doszukiwać niejasności w przepisach uchwały i opóźniać wypłatę wynagrodzenia.

Biorąc pod uwagę ostatnie problemy z opiniami prawnymi opracowanymi na zlecenie magistratu, trzeba powiedzieć, że problem rozwiązał się dość niespodziewanie. Jeszcze niedawno miejscy prawnicy stali na stanowisku, że ciężko jest w jednoznaczny sposób wyłożyć przepisy uchwalone przez radnych. Zaś prezydent Paweł Makuch wraz z dyrektorem CUW Andrzejem Grabkiem obawiali się, że wypłacając wyrównanie mogą naruszyć przepisy o dyscyplinie finansów publicznych.

Obecnie Paweł Makuch przebywa na urlopie i ciężar zarządzania miastem spadł na barki jego zastępcy – Konrada Sipiery. Ten, 18. sierpnia poinformował na swoim profilu na Facebooku o projekcie rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3. W dyskusji jaka wywiązała się pod postem zabrał głos radny Edgar Czop (KO), który dopytał o zaległe kwoty dodatków za wychowawstwo. Wiceprezydent Sipiera od razu odpowiedział, że dyrektor CUW „otrzymał pismo z poleceniem wypłaty”. Obecnie nie dysponujemy tekstem tego dokumentu. Wydaje się jednak, że to Konrad Sipiera (pod nieobecność Pawła Makucha) postanowił wykorzystać okazję i samodzielnie rozwiązał problem z wynagrodzeniami w sposób korzystny dla nauczycieli.

“Jakiekolwiek opinie zawarte w artykule są osobistymi poglądami jego autora i nie odzwierciedlają opinii innych autorów bloga zpruszkowa.pl ani opinii wydawcy bloga zpruszkowa.pl. Polityka wydawcy wymaga kategorycznie od autorów, by nie używali określeń zniesławiających, nie naruszali ani nie zezwalali na naruszanie praw autorskich ani jakichkolwiek innych regulacji prawnych korzystając z bloga zpruszkowa.pl. Jakiekolwiek publikacje sprzeczne z polityką wydawcy stanowią przekroczenie zakresu uprawnień autora publikacji. Wydawca nie bierze odpowiedzialności za tego typu publikacje, a autor będzie osobiście ponosić odpowiedzialność za powstałe w wyniku jego publikacji szkody i zobowiązania.”

Jakub Dorosz

Pruszkowiak od urodzenia. Prawnik zajmujący się prawem administracyjnym. W wolnym czasie interesuje się historią i koleją. Pasjonat gier strategicznych (planszowych i komputerowych).

PROFIL REDAKTORA