Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Nauczyciele otrzymali zaległe dodatki za wychowawstwo!

Jakub DOROSZ-KRUCZYŃSKI
Wychowawcy przedszkolni w końcu otrzymali zaległe kwoty dodatków za wychowawstwo.
Dodatki.png

Wychowawcy przedszkolni w końcu otrzymali zaległe kwoty dodatków za wychowawstwo.

W sierpniu na konta wychowawców przedszkolnych wpłynęło wyrównanie różnicy między nową kwotą dodatku za wychowawstwo (wyższą) i poprzednią wypłacaną w okresie od stycznia do maja (niższą). To, przede wszystkim, sukces samych wychowawczyń, które przypadkowo stały się ofiarą działań pruszkowskiej „wojny na górze”.

Przypomnijmy: chodziło o przepychankę prezydenta Pawła Makucha z radnymi. Prezydent chciał by radni przyjęli projekt uchwały jego autorstwa nawet pomimo, że był on identyczny z projektem radnych. Kiedy jednak radni postawili na swoim, prezydent zaczął się doszukiwać niejasności w przepisach uchwały i opóźniać wypłatę wynagrodzenia.

Biorąc pod uwagę ostatnie problemy z opiniami prawnymi opracowanymi na zlecenie magistratu, trzeba powiedzieć, że problem rozwiązał się dość niespodziewanie. Jeszcze niedawno miejscy prawnicy stali na stanowisku, że ciężko jest w jednoznaczny sposób wyłożyć przepisy uchwalone przez radnych. Zaś prezydent Paweł Makuch wraz z dyrektorem CUW Andrzejem Grabkiem obawiali się, że wypłacając wyrównanie mogą naruszyć przepisy o dyscyplinie finansów publicznych.

Obecnie Paweł Makuch przebywa na urlopie i ciężar zarządzania miastem spadł na barki jego zastępcy – Konrada Sipiery. Ten, 18. sierpnia poinformował na swoim profilu na Facebooku o projekcie rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3. W dyskusji jaka wywiązała się pod postem zabrał głos radny Edgar Czop (KO), który dopytał o zaległe kwoty dodatków za wychowawstwo. Wiceprezydent Sipiera od razu odpowiedział, że dyrektor CUW „otrzymał pismo z poleceniem wypłaty”. Obecnie nie dysponujemy tekstem tego dokumentu. Wydaje się jednak, że to Konrad Sipiera (pod nieobecność Pawła Makucha) postanowił wykorzystać okazję i samodzielnie rozwiązał problem z wynagrodzeniami w sposób korzystny dla nauczycieli.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!