Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona Logo spotify - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Narodowe Czytanie 2025 w Młochowie – Jan Kochanowski pod lipami

STAROSTWO POWIATOWE W PRUSZKOWIE
6 września 2025 r. zapraszamy do Parku w Młochowie przy Oficynie Kultury na wyjątkowe spotkanie z literaturą w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości Jana Kochanowskiego – poety, którego słowa poruszają serca od pokoleń.

W cieniu młochowskich lip utwory mistrza polszczyzny czytać będą:

Spotkanie uświetni koncert skrzypcowy Weroniki Mońki, której recital wprowadzi uczestników w atmosferę utworów Kochanowskiego – od lekkich fraszek po głęboko poruszające Treny.

Dodatkowe atrakcje:

Miejsce: Park w Młochowie, przy Oficynie Kultury
Godzina: 11:00–13:00
Data: 6 września 2025 r.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku!

Serdecznie zapraszamy całe rodziny – spędźmy ten literacki poranek wspólnie! 

Partner artykułu:
Powiat Pruszkowski Logo

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA
31 marca kończy się umowa dzierżawy budynku przy ul. Stanisława 30 w Pruszkowie. Fot.: Google Street View/KnowYourMeme.com Gospodarka Komunalna

Nie ma i nie będzie - władze Pruszkowa wycofały się z planów otwarcia świetlicy przy ul. Stanisława 30

Konstanty CHODKOWSKI

To już pewne. Plan otwarcia świetlicy środowiskowej w budynku przy ul. Stanisława 30 trafia do śmietnika. Obiekt dzierżawiony przez miasto od 1 stycznia 2025 roku wraca pod zarząd Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z początkiem kwietnia. Nieruchomość miała służyć mieszkańcom pruszkowskiej Ostoi.