Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Miś ze śniegu podbija serca mieszkańców Brwinowa. Poznajcie jego historię

Anna CHOMIAK
Przy ulicy Armii Krajowej 3 w Brwinowie stanęła śniegowa rzeźba autorstwa Oleny Serhiienko z Ukrainy, która postanowiła podarować trochę radości swojemu synkowi i sąsiadom. Uśmiechnięty miś z ogromnym cukierkiem i czapką Mikołaja wzbudza entuzjazm przechodniów.
Miś ze śniegu w Brwinowie (1)
Ilustracja: Miś ze śniegu w Brwinowie (1)

Ta świąteczna historia, mamy nadzieję, wprawi Cię w dobry nastrój na długo. W Brwinowie można podziwiać wyjątkowego bałwana, choć określenie „bałwan” nie jest do końca precyzyjne. Śniegowa instalacja przypomina misia polarnego lub sympatyczną maskotkę kojarzoną z łakociami: żelkami i czekoladkami. Autorką jest Olena Serhiienko z Ukrainy, która w Brwinowie mieszka od marca.

Mama, która odczarowuje strachy syna

Olena Serhiienko postanowiła podzielić się efektami swojej pracy na jednym z lokalnych facebookowych grup. Mieszkańcy Brwinowa szybko docenili talent pomysłowej mamy, która stworzyła misia z myślą o synku Nikicie, który bał się wielkiego kamienia widzianego z pokoju. Jak mówi sama autorka:

Miś ma w środku niespodziankę. Jest nią duży kamień. Ten kamień widać z okna pokoju Nikity. Kiedy światło latarni pada na kamień, wydaje się, że jest tam duch. Dlatego postanowiłem ożywić kamień, zamienić go w misia, aby sprawiał radość mojemu synowi, gdy wygląda przez okno i aby cieszy przechodniów!

Image 6483441

Fot. Archiwum prywatne Oleny Serhiienko

Poczuj magię zbliżających się świąt

Panią Olena to bardzo kreatywna osoba, na Ukrainie pracowała jako nauczycielka rysunku. Lubi tworzyć piękne rzeczy z różnych materiałów. Niestety, w Polsce wciąż nie udało jej się znaleźć pracy w zawodzie. Obecnie opiekuje się synkiem, który od listopada poszedł do przedszkola. Uczy się języka polskiego i marzy o znalezieniu zajęcia, które pomoże łączyć jej wychowanie dziecka z rozwojem zawodowym. Olena jest otwarta na oferty dotyczące nauki rysunku, projektowania, dekoracji czy prowadzenia warsztatów. 

Image 50429953

Fot. Archiwum prywatne Oleny Serhiienko

Autorka białej rzeźby, zapytana o powody jej wyczarowania, powiedziała:

Ideą stworzenia Misia jest wprawienie innych w dobry nastrój i uśmiech, ciekawe spędzenie czasu z synem, nauczenie go dostrzegania i tworzenia piękna z prostych materiałów.

Image 67200257

Fot. Archiwum prywatne Oleny Serhiienko

Cała redakcja zpruszkowa.pl jest zachwycona pracą pomysłowej mamy oraz piękną zimową historią. Zachęcamy do odwiedzenia misia przy Armii Krajowej 3 w Brwinowie, póki jest mróz. Prognozy pogody nie są optymistyczne dla miłośników prawdziwej zimy i raczej nie możemy liczyć na białe święta. 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: