Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Michał Landowski w środę obejmuje stanowisko zastępcy prezydenta Pruszkowa

Sławomir BUKOWSKI
Zarządzenie w tej sprawie Piotr Bąk podpisał dzień po swoim zaprzysiężeniu na urząd.
Michał Landowski
Ilustracja: Michał Landowski

Piotr Bąk spełnił obietnicę złożoną publicznie przed drugą turą wyborów. We wtorek 7 maja wydał zarządzenie powołujące na swego zastępcę kontrkandydata z pierwszej tury, Michała Landowskiego (Mazowiecka Wspólnota Samorządowa). W zarządzeniu określił liczbę zastępców prezydenta na dwóch – kolejne nazwisko mamy poznać jednak nie wcześniej niż jesienią.

Landowski z wykształcenia jest prawnikiem, ma dyplom Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończył też nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada certyfikaty APMG International – AgilePM®Foundation, Personal Leadership Brand Change Management Strategic HRM oraz audytora Systemu Zarządzania Jakością ISO. „Ścieżkę akademicką wzbogaciłem tytułem MBA w Zarządzaniu uzyskanym na Uczelni Łazarskiego i obecnie kontynuuję ją na studiach doktoranckich z zakresu prawa na Uniwersytecie SWPS w Warszawie” – pisał o sobie podczas kampanii wyborczej. Wiceprezydentem miasta już był – w czasach Jana Starzyńskiego. Ma bogate doświadczenie – podlegały mu m.in. wydziały edukacji, pomocy społecznej, ochrony środowiska, Biuro Promocji oraz działy zajmujące się sportem i zdrowiem. Nadzorował też prace spółki TBS „Zieleń Miejska” oraz realizację programu mieszkaniowego „Lepsze Lokum”. W kadencji 2018–2024 pracował jako sekretarz powiatu pruszkowskiego.

Piotr Bąk (KO) nie musiał wydawać zarządzenia w sprawie odwołania z funkcji zastępcy prezydenta Konrada Sipiery (PiS) – ubiegł go jego poprzednik Paweł Makuch w trakcie długiego weekendu majowego, a dokładnie w czwartek 2 maja. Odwołanie, jak wynika z jego treści, odniosło skutek w poniedziałek 6 maja, w dniu inauguracyjnej sesji nowej Rady Miasta Pruszkowa i zaprzysiężenia Piotra Bąka.

Konradowi Sipierze przysługuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia, który upłynie z dniem 31 sierpnia 2024 r. W § 3 zarządzenia wydanego przez Pawła Makucha czytamy: „W okresie wypowiedzenia jest Pan zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. W okresie wypowiedzenia ma Pan prawo do wynagrodzenia w wysokości przysługującej przed odwołaniem, składającego się z następujących składników: wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego, dodatku specjalnego oraz dodatku stażowego”.

Konrad Sipiera w ostatnich wyborach zdobył mandat radnego powiatu pruszkowskiego.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: