Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Miasto zdyscyplinuje Katarzynę Jutkiewicz

Sławomir BUKOWSKI
Urząd Miasta Pruszkowa reaguje na nasz artykuł, w którym ujawniliśmy obraźliwe komentarze wicedyrektorki SP 2 kierującej tą szkołą.
Sp2pruszkow.jpg
Ilustracja: Sp2pruszkow.jpg

Przypomnijmy. 24 lutego zacytowaliśmy fragmenty postów, jakie kierująca Szkołą Podstawową nr 2 w Pruszkowie Katarzyna Jutkiewicz zamieściła na swoim fejsbukowym profilu. Skrytykowała w nich osoby, które nazywają jej zachowania kontrowersyjnymi. Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Pruszkowa Małgorzatę Widerę (KO) nazwała „małą, zakompleksioną radną”. Napisała też: „Komisja 13 lutego uznała moją rację. Nie spodobało się to zapewne szeryfowi Kurzeli, który nadal pociąga za sznurki w mieście, tak więc po tygodniu radni zmienili zdanie. I tak gotowa kolejna chamska i prymitywna zagrywka, której celem jestem ja. Nie wiedzieć czemu i nie wiedzieć po co”.

Fejsbukowe komentarze zaczęły żyć własnym życiem, były przez czytelników kopiowane i rozsyłane do kolejnych znajomych. Dotarły też do Małgorzaty Widery.

Wicedyrektor Katarzyna Jutkiewicz kieruje czasowo SP 2, ponieważ dyrektor Marek Śrębowaty poszedł na roczny urlop na poratowanie zdrowia. Od początku roku szkolnego jej osoba budzi kontrowersje w środowisku rodziców, do redakcji zpruszkowa.pl oraz do radnych dotarło wiele mejli pełnych oburzenia, że akurat ta nauczycielka piastuje kierownicze stanowisko. W reakcji na skargi Komisja Oświaty zaprosiła wicedyrektorkę, aby odpowiedziała na szereg pytań dotyczących życia szkoły. Kolejne posiedzenie przewodnicząca Małgorzata Widera postanowiła zorganizować w SP 2, jednak Katarzyna Jutkiewicz zablokowała ten plan żądając podania podstawy prawnej oraz przesłania podpisów wszystkich członków komisji. Było to zaskakujące, bo po pierwsze radni z racji swoich uprawnień kontrolnych mają prawo wizytować placówki miejskie, a po drugie wiele komisji organizowanych jest w takich jednostkach i dotąd nie było z tym problemu.

Widera złożyła na Jutkiewicz oficjalną skargę. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Pruszkowa uznała ją za zasadną (właśnie wtedy wicedyrektorka SP 2 dała na Facebooku upust swoim emocjom). Na ostatniej sesji rady miasta ustalenia zostały zaś ostatecznie przyjęte w formie uchwały. W jej treści zawarto apel do prezydenta Pruszkowa o wyciągnięcie wobec wicedyrektorki SP 2 konsekwencji dyscyplinarnych. Czy tak będzie? Okaże się w najbliższym czasie.

Beata Czyżewska: miasto podejmuje w stosunku do pani Katarzyny Jutkiewicz kroki dyscyplinujące i upominające

Jeszcze pod koniec lutego, zaraz po opublikowaniu przez Katarzynę Jutkiewicz obraźliwych komentarzy, redakcja zpruszkowa.pl zwróciła się do Urzędu Miasta Pruszkowa o zajęcie stanowiska wobec tych wpisów. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź podpisaną przez wiceprezydent ds. oświaty Beatę Czyżewską. Oto ona.

Z przykrością i niepokojem odbieramy docierające do nas sygnały o formie komunikacji pani Katarzyny Jutkiewicz z panią Małgorzatą Widerą.

Ubolewamy, że media społecznościowe stały się narzędziem do wyrażania negatywnych emocji i polem do prowadzenia personalnych utarczek. W trosce o dobro szkoły, a w szczególności społeczności uczniowskiej apelujemy do wszystkich Państwa o działania łagodzące i pojednawcze. Z naszej strony zapewniamy, że w takim kierunku będziemy podążać, bez przyzwolenia na przekraczanie granic dopuszczalnej krytyki.

Organ prowadzący od samego początku tego konfliktu pełni rolę wspomagającą w prawidłowym funkcjonowaniu szkoły oraz podejmuje w stosunku do pani Katarzyny Jutkiewicz kroki dyscyplinujące i upominające, w szczególności związane z formą wypowiedzi.

Z poważaniem,
Zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa Beata Czyżewska”.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: