Miasto wybuduje nowy plac zabaw dla dzieci

(322)

Plac zabaw w Parku Kościuszki w Pruszkowie zostanie wymieniony na nowszy. Miasto rozpisało przetarg i już wiosną 2021 r. mali Pruszkowianie i Pruszkowianki będą mogli cieszyć się nowymi zabawkami.

Miasto planuje budowę nowego placu zabaw w Parku Kościuszki. Mowa o instalacji znajdującej się od strony ul. Chopina za tężnią solankową. Ogłoszony wczoraj (30 września) przetarg zakłada wymianę całej nawierzchni gumowej na obecnym placu, wymianę wszystkich zabawek oraz powiększenie jego powierzchni o nowe instalacje. Zgodnie z dokumentacją, szacowany koszt inwestycji to przeszło 3 mln. zł., a wykonawca powinien zakończyć roboty budowlane do 15 grudnia 2020 r.

Projekt zakłada powstanie:

1. uniwersalnego placu zabaw;
2. integracyjnego placu zabaw;
3. piaskowego placu zabaw;
4. gabionowego labiryntu;
5. plenerowej siłowni dla dzieci.

Obecne instalacje, w tym dotychczasowa siłownia plenerowa oraz zamontowane w tym roku trampoliny, zostaną zdemontowane i usunięte (projekt zakłada budowę nowych urządzeń tego typu). Największą niespodzianką w projekcie jest gabionowy labirynt. Instalacja ta zostanie zlokalizowana przy parkanie od ul. Chopina.

“Jakiekolwiek opinie zawarte w artykule są osobistymi poglądami jego autora i nie odzwierciedlają opinii innych autorów bloga zpruszkowa.pl ani opinii wydawcy bloga zpruszkowa.pl. Polityka wydawcy wymaga kategorycznie od autorów, by nie używali określeń zniesławiających, nie naruszali ani nie zezwalali na naruszanie praw autorskich ani jakichkolwiek innych regulacji prawnych korzystając z bloga zpruszkowa.pl. Jakiekolwiek publikacje sprzeczne z polityką wydawcy stanowią przekroczenie zakresu uprawnień autora publikacji. Wydawca nie bierze odpowiedzialności za tego typu publikacje, a autor będzie osobiście ponosić odpowiedzialność za powstałe w wyniku jego publikacji szkody i zobowiązania.”

Jakub Dorosz

Pruszkowiak od urodzenia. Prawnik zajmujący się prawem administracyjnym. W wolnym czasie interesuje się historią i koleją. Pasjonat gier strategicznych (planszowych i komputerowych).

PROFIL REDAKTORA