Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Lodowiska i sylwestra miejskiego w tym roku nie będzie

Konstanty CHODKOWSKI
W tym roku władze miasta nie zdecydowały się na otwarcie lodowiska miejskiego. Zarzucono również organizację imprezy sylwestrowej. Powód? Brak środków w budżecie.
Pruszków - Sylwestra i lodowiska w 2022 roku nie będzie
Ilustracja: Pruszków - Sylwestra i lodowiska w 2022 roku nie będzie

“W tym roku lodowiska niestety nie będzie. Na pewno w kolejnych latach będziemy próbowali tego typu działania wykonać, natomiast na ten moment realnych szans na to nie ma - nie mamy środków” - powiedział Wiceprezydent Pruszkowa Konrad Sipiera w odpowiedzi na pytanie zadane przez mieszkańca Pruszkowa Jakuba Gruzela podczas ostatniej sesji Rady Miasta (24 listopada).

Ten sam mieszkaniec skierował kolejne pytanie do Prezydenta Pawła Makucha. Tym razem dotyczyło ono organizacji oficjalnej, miejskiej imprezy sylwestrowej. “Nie, nie planujemy w tym roku sylwestra miejskiego z uwagi na konieczność wprowadzenia oszczędności” - odparł Prezydent. Z pełnym nagraniem z przebiegu LXVI sesji Rady Miasta można znaleźć poniżej.

Budżet Pruszkowa nadal działa na podstawie Wieloletniej Prognozy Finansowej zakładającej historyczne, rekordowe zadłużenie miasta, z perspektywą spłaty do 2045 roku. 

Ostatnie miejskie obchody sylwestra były zorganizowane 31 grudnia 2019 roku

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: