Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki otrzymało złotą tarczę rankingu “Perspektywy” na 2020 rok. Jak na jego tle prezentują się inne szkoły z naszego powiatu?

Liceum Tadeusza Kościuszki od lat mogło szczycić się srebrną tarczą “Perspektyw”, utrzymując się w trzeciej setce zestawienia. Rok 2020 przyniósł jednak nie lada zmianę. “Kościuch” przeskoczył o 82 pozycje w górę, zatrzymując się na 182. lokacie najlepszych liceów w Polsce (47. w Województwie Mazowieckim), jednocześnie zyskując złotą tarczę. Oprócz tego w rankingu maturalnym “kościuch” zajął 177. miejsce. Poza nim w rankingu maturalnym nie znalazła się żadna szkoła z naszego powiatu.

Mamy to!!! – Złota Tarcza 2020Miło nam poinformować, że według rankingu Pespektywy została nam przyznana w tym roku…

Opublikowany przez LO im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie Czwartek, 9 stycznia 2020

Nie da się ukryć, że jest to ogromy powód do dumy nie tylko dla dyrekcji i grona pedagogicznego (które do tego sukcesu przyłożyło się równie mocno jak uczniowie), ale także całego miasta. Złota tarcza to coś, co nie przychodzi łatwo, ale bardzo łatwo może odejść. Z całą pewnością podniesie ona ambicje szkoły, a być może także sprowadzi do niej masy wybitnych osób, które w przyszłych latach sprawią, że “kościuch” znajdzie się jeszcze wyżej w rankingu. Tego życzę mojej szkole.

Powiat pruszkowski

Sąsiednie Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana uplasowało się na 433. pozycji w rankingu ogólnopolskim, otrzymując tym samym srebrną tarczę. Dalej za nim znalazło się pruszkowskie Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23 – 687. miejsce w Polsce oraz brązowa tarcza. Dalej w rankingu jest Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie – 777. miejsce i brązowa tarcza. Ostatnią szkołą z naszego powiatu, która znalazła się w rankingu, jest Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Piastowie – 883. miejsce oraz brązowa tarcza.

W tegorocznym zestawieniu nie znalazły się 4 szkoły z Powiatu pruszkowskiego: Zespół Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie, Liceum Ogólnokształcące w Nadarzynie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brwinowie.

Co ciekawe, z rankingu wypadło całkowicie także pruszkowskie Technikum z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica, które jeszcze w 2017 mogło pochwalić się wysoką pozycją (250. miejsce w kraju) oraz srebrną tarczą.

Wychodząc na moment poza nasz powiat (lecz pozostając wśród naszych podwarszawskich sąsiadów), bardzo wysoką pozycją (bo aż 28. w Polsce) może pochwalić się Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Milanówku.

Szanowni Państwo!Niezwykle miło jest nam poinformować, że w tegorocznym rankingu PERSPEKTYW nasza szkoła osiągnęła…

Opublikowany przez Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 5 STO w Milanówku Czwartek, 9 stycznia 2020

Metodologia rankingu “Perspektywy”

W jaki sposób tworzony jest ranking “Perspektywy”? Pod uwagę brane są trzy czynniki: sukcesy na olimpiadach (25% ostatecznego wyniku), matura z przedmiotów obowiązkowych (30% ostatecznego wyniku) oraz matura z przedmiotów dodatkowych (45% ostatecznego wyniku). Najlepsze szkoła w Polsce otrzymuje 100 punktów i staje się jednocześnie punktem odniesienia do stworzenia reszty rankingu.