Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Kościuch ze złotą tarczą rankingu “Perspektywy” 2020!

Jasiek OCHNIO
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki otrzymało złotą tarczę rankingu “Perspektywy” na 2020 rok. Jak na jego tle prezentują się inne szkoły z naszego powiatu?

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki otrzymało złotą tarczę rankingu “Perspektywy” na 2020 rok. Jak na jego tle prezentują się inne szkoły z naszego powiatu?

Liceum Tadeusza Kościuszki od lat mogło szczycić się srebrną tarczą “Perspektyw”, utrzymując się w trzeciej setce zestawienia. Rok 2020 przyniósł jednak nie lada zmianę. “Kościuch” przeskoczył o 82 pozycje w górę, zatrzymując się na 182. lokacie najlepszych liceów w Polsce (47. w Województwie Mazowieckim), jednocześnie zyskując złotą tarczę. Oprócz tego w rankingu maturalnym “kościuch” zajął 177. miejsce. Poza nim w rankingu maturalnym nie znalazła się żadna szkoła z naszego powiatu.

Mamy to!!! – Złota Tarcza 2020Miło nam poinformować, że według rankingu Pespektywy została nam przyznana w tym roku…

Opublikowany przez LO im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie Czwartek, 9 stycznia 2020

Nie da się ukryć, że jest to ogromy powód do dumy nie tylko dla dyrekcji i grona pedagogicznego (które do tego sukcesu przyłożyło się równie mocno jak uczniowie), ale także całego miasta. Złota tarcza to coś, co nie przychodzi łatwo, ale bardzo łatwo może odejść. Z całą pewnością podniesie ona ambicje szkoły, a być może także sprowadzi do niej masy wybitnych osób, które w przyszłych latach sprawią, że “kościuch” znajdzie się jeszcze wyżej w rankingu. Tego życzę mojej szkole.

Powiat pruszkowski

Sąsiednie Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana uplasowało się na 433. pozycji w rankingu ogólnopolskim, otrzymując tym samym srebrną tarczę. Dalej za nim znalazło się pruszkowskie Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23 – 687. miejsce w Polsce oraz brązowa tarcza. Dalej w rankingu jest Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie – 777. miejsce i brązowa tarcza. Ostatnią szkołą z naszego powiatu, która znalazła się w rankingu, jest Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Piastowie – 883. miejsce oraz brązowa tarcza.

W tegorocznym zestawieniu nie znalazły się 4 szkoły z Powiatu pruszkowskiego: Zespół Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie, Liceum Ogólnokształcące w Nadarzynie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brwinowie.

Co ciekawe, z rankingu wypadło całkowicie także pruszkowskie Technikum z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica, które jeszcze w 2017 mogło pochwalić się wysoką pozycją (250. miejsce w kraju) oraz srebrną tarczą.

Wychodząc na moment poza nasz powiat (lecz pozostając wśród naszych podwarszawskich sąsiadów), bardzo wysoką pozycją (bo aż 28. w Polsce) może pochwalić się Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Milanówku.

Szanowni Państwo!Niezwykle miło jest nam poinformować, że w tegorocznym rankingu PERSPEKTYW nasza szkoła osiągnęła…

Opublikowany przez Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 5 STO w Milanówku Czwartek, 9 stycznia 2020

Metodologia rankingu “Perspektywy”

W jaki sposób tworzony jest ranking “Perspektywy”? Pod uwagę brane są trzy czynniki: sukcesy na olimpiadach (25% ostatecznego wyniku), matura z przedmiotów obowiązkowych (30% ostatecznego wyniku) oraz matura z przedmiotów dodatkowych (45% ostatecznego wyniku). Najlepsze szkoła w Polsce otrzymuje 100 punktów i staje się jednocześnie punktem odniesienia do stworzenia reszty rankingu.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: