Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Kościuch jednak o 50 miejsc wyżej w rankingu "Perspektyw"

Konstanty CHODKOWSKI
Władze Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie dopatrzyły się błędu w przeliczaniu wyników placówki w rankingu "Perspektyw".
Liceum Kościuszki awansuje o 50 miejsc w rankingu Perspektyw
Ilustracja: Liceum Kościuszki awansuje o 50 miejsc w rankingu Perspektyw

Według rankingu “Perspektyw” opublikowanego 12 stycznia, pruszkowskie liceum zajęło 287 pozycję. Co przykuło uwagę władz szkoły? Okazało się, że bardzo dobre wyniki z egzaminu maturalnego nie powinny wskazywać na spadek w rankingu w stosunku do wyników z poprzednich lat. Dyrekcja szkoły wniosła zastrzeżenia do opublikowanych wyników i przesłała do “Perspektyw” wniosek o ponowną weryfikację zestawienia. Otrzymana odpowiedź jednoznacznie wskazywała, że podczas wyliczeń popełniono błąd. Liceum Kościuszki w Pruszkowie po tygodniu korespondencji otrzymało informację, że awansuje o 50 miejsc w górę, zajmując 237 miejsce w rankingu. 

AWANS O 50 MIEJSC! W związku z bardzo dobrymi wynikami egzaminu maturalnego naszych abiturientów LO im. T. Kościuszki...

Opublikowany przez LO im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie Niedziela, 23 stycznia 2022

Dyrekcja liceum wyraziła zadowolenie z reakcji “Perspektyw” na swój wniosek. "Jesteśmy zadowoleni z efektu ponownego przeliczenia punktacji. Być może jeszcze w innych kategoriach zostały nam zabrane punkty, ale szkoda już naszego czasu, żeby to udowodnić. Szkoda, że w Rankingu nie uwzględniono nam olimpiad, które dawały naszym uczniom gratyfikację w postaci Indeksu na wyższą uczelnię. Miejsce 237 jest bardzo satysfakcjonujące, bo to pokazuje, że nadal utrzymujemy swoją pozycję.”

Dyrekcja zaznacza, że o wiele rzetelniejszym wskaźnikiem świadczącym o wysokiej jakości pracy szkoły są wyniki EWD – Edukacyjnej Wartości Dodanej. “Jednoznacznie pokazują one, że LO im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie jest szkołą o wysokiej efektywności nauczania. EWD ocenia przyrost wiedzy uczniów w trakcie trwania nauki z liceum. Takie wyniki cieszą nas bardziej, bo jasno pokazują, że ciężka praca uczniów i nauczycieli przynosi oczekiwane efekty.”

 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: