Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Klub Przedsiębiorczych Mam wrócił do Pruszkowa!

Anna CHOMIAK
Dowiedz się czym jest KPM Pruszków, kiedy i gdzie odbywają się spotkania oraz jak do niego dołączyć. Poznaj lokalne mamy oraz zainspiruj się do bycia przedsiębiorczą i aktywną mamą.
Img 20220926 130914
Ilustracja: Img 20220926 130914

W ostatni poniedziałek września odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Klubu Przedsiębiorczych Mam w Pruszkowie. To bezpłatne, comiesięczne spotkania mam, na które można przyjść z dziećmi i dowiedzieć się jak łączyć życie zawodowe z macierzyństwem. 

Czym jest Klub Aktywnych Mam?

KPM to ogólnopolska społeczność kobiet, które prowadzą własny biznes bądź planują jego założenie. Powstał po to, aby wspierać mamy, które chcą rozwijać się zawodowo, jednocześnie nie rezygnując z bycia zaangażowanym rodzicem. Celem Klubu Przedsiębiorczych Mam jest:

Jak działa pruszkowski Klub Przedsiębiorczych Mam?

W każdy ostatni poniedziałek miesiąca KPM Pruszków spotyka się w godzinach 11:00-13:00. Od września 2022 roku spotkania zostały przeniesione do Klubokawiarni Ocean Wrażeń na ul. Powstańców 7a/lok.34 w Pruszkowie. Spotkania są bezpłatne, ale obowiazują na nie zapisy. Ważną informacją jest to, że w inicjatywie można uczestniczyć z dziećmi. Rozwiązuje się problem "nie mogę przyjść, bo nie mam z kim zostawić dziecka". Raz w miesiącu przedsiębiorcze mamy mają okazję dowiedzieć się czegoś nowego o biznesie, nawiązać relacje zawodowe i wymienić doświadczeniem. Wszystko przy kubku aromatycznej kawy lub gorącej herbaty. Dzieci mogą towarzyszyć mamom obok, na macie przy stołach lub skorzystać z części bawialnianiej klubokawiarni. 

305453070 10159405949957362 3759404201271271435 N

Czy własne dziecko może być impulsem do założenia własnego biznesu?

Wrześniowe spotkanie mam dotyczyło rozważań na temat tego, czy własne dziecko może być inspiracją do założenia firmy.  Gościem specjalnym spotkania była Ewa Mazurek - założycielka Kidz Academy, która opowiedziała o tym jak potrzeby syna zainspirowały ją do stworzenia przestrzeni do treningu społecznego dzieci. Podczas KPMu można było dowiedzieć się o tym, jak wyglądają kulisy zakładania działalności gospodarczej, skąd pozyskiwać środki oraz dlaczego warto zainteresować się powołaniem do życia Fundacji. Mamy z okolic miały okazję zapytać ekspertkę o początki powstawania biznesu, poradzić się odnośnie własnych pomysłów na rozwój zawodowy i poznać inne mamy, będące w podobnym momencie życia. 

Czy Pruszków potrzebuje Klubu Przedsiębiorczych Mam?

Sądząc po frekwencji, na pewno tak! W Oceanie Wrażeń zgromadziło się 14 kobiet, większość zjawiła się z dziećmi. Po spotkaniu, w sieci pojawiły się pozytywne komentarze: "Bardzo ciekawe spotkanie z super dziewczynami" napisała Aleksandra Jóźko. Natomiast Danuta Tucholska-Purchała dodała: "Fajnie, że (...) powstała w Pruszkowie tak inicjatywa, spotkanie bardzo ciekawe, super że można przyjść z dzieckiem. Ewa Mazurek bardzo ciekawie opowiadała o swojej firmie i fundacji. Córka dziś idzie na zajęcia próbne do CKiS w Pruszkowie". To wszystko pokazuje, że nasze miasto potrzebuje takich inicjatyw i ciesze się, że mogę być ich częścią. 

310440644 10159453398507362 2192962089987752005 N

Jesteś mamą i chcesz dołączyć do KPM w Pruszkowie?

Jeśli potrzebujesz pomocy w rozwoju zawodowym, masz ochotę poznać nowe, inspirujące osoby i mieć okazję wyrwać się z domu (również z dzieckiem), to dołącz do kolejnego spotkania. W poniedziałek 24 października o godzinie 11:00 odbędzię się spotkanie Klubu Przedsiębiorczych Mam, w Klubokawiarni Ocean Wrażeń. Gościem specjalnym będzię Anna Łukawska-Adamczyk, prezeska Fundacji Wieświejak, która podzieli się z uczestniczkami swoim doświadczeniem w założeniu i kierowaniu Fundacją. Więcej informacji znjdziesz tutaj

Czujesz się samotna i marzysz o fajnym towarzystwie?

Weź udział w Summicie KPM 2022, pod hasłem: "Matka, matce siostrą". Summit Klubu Przedsiębiorczych Mam to jedyne wydarzenie w Polsce, które dedykowane jest mamom – kobietom chcącym rozwijać się zawodowo, jednocześnie opiekując się dzieckiem. Wydarzenie jest bezpłatne, ale trzeba się zapisać tutaj. Wydarzenie odbędzie się 13 października o godzinie 10:00 w Meta Przestrzeni ul. Koszykowa 61 w Warszawie. Jest to idealna okazja do poznania pruszkowskich mam i kobiet z całej Polski. W Programie m.in. networking, prelekcje w trzech blokach tematycznych: Wsparcie, Sieć Kontaktów, Biznes, integracja, kawa i ciacho. 

Więcej informacji o pruszkowskim Klubie Przedsiębiorczych Mam - znajdziesz na Facebooku

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: