Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Klub Mam w Fikołkach - startuje nowa grupa

Anna CHOMIAK
Samotność w macierzyństwie, codzienna rutyna i brak wsparcia, mogą spowodować wypalenie w najważniejszej roli życia - bycia mamą. W Pruszkowie w piątek 3 września wraca Klub Aktywnych Mam. Stworzony by wspierać mamy, nie oceniać i co najważniejsze umożliwiać nawiązanie lokalnych, sąsiedzkich relacji.
Klubmam012
Ilustracja: Klubmam012
Oferta dla dzieci w Pruszkowie jest bogata, różnorodna i naprawdę dorównuje poziomem innym, dużym miastom w Polsce. Ale co z zajęciami dla mam? I nie mam tu na myśli, tańców, fitnessów, czy chodzenia do fizjoterapeuty uroginekologicznego. Mimo, że codzienna dawka ruchu i dbanie o swoje zdrowie intymne jest ważne, zapoina się o tym co najważniejsze.
 
Matko, zrób coś dla siebie!
 
Życzliwe towarzystwo, ciepła kawa i możliwość bycia wysłuchaną. Rozmowa o czyms innym niż ząbkowanie, pieluszki, czy nieprzesapane noce. Mtka też człowiek, a nawet przede wszystkim kobieta - swoje potrzeby ma. Spotkać się z kimś , kto nie będzie doradzał, udawał, że słucha i przerywał w pół zdania. Pobyć wśród swoich, które poratują szybkim przepisem na obiad, powiedzą, gdzie zrobić najlepsze paznokcie, a ktore salony omijać szerokim łukiem. Pośmiać się z własnych wpadek. Wspólnie ponarzekać na to, że nie daje się ze wszystkim rady. Zobaczyć na własne oczy kobiety podobne do siebie. Nieidealne, ale spełnione w macierzyństwie. Ciesące się z dziecka, ale pragnące wyrwać się z domu i zrobić coś dla siebie. 
 
Potrzeba matką wynalazku?
 
I znów nie jestem obiektywna, ponieważ Klub Aktywnych Mam w Pruszkowie, założyłam z własnej potrzeby, poznania innych matek po przeprowadzce do Pruszkowa. Chciałam miejsca, gdzie wszystkie traktowane są równo, mają realny wpływ na atmosferę spotkań i czekają na piątki, jak na randkę z samą sobą. 
 
W najbliższy piątek, 3 września Klub Aktywnych Mam, wznawia działanie. Spotykamy się w Sali Zabaw Fikołki w CH Nowa Stacja w Pruszkowie. Poziom 2 (warto wjechać windą). Zajęcia są odpłatne. Miesięczny abonament dla mam kosztuje 60 złotych. W ramach zajęc, mamy robią co tydzień coś dla siebie, a maluchy bezpłatnie korzytsają z sali zabaw.
 
Na zajęciach pijemy ciepłą kawę, choć często w ruchu, w pogoni za dziećmi. Zajęcia trwają od godziny 11:00 do 13:00 w każdy piątek września. Klub sprzyja nawiązywaniu relacji, poznawaniu nowych mam, przerwaniu trudnej i często samotnej rutyny (szczególnie) na początku macierzyństwa. Tworzymy bezpieczną i życzliwą społeczność.  Jesteśmy różne, ale szanujemy swoje odmienne zdanie i ze spotkań wynosimy zawsze coś nowego i dobrego wymieniając się życiowym doświadczeniem. Na zajęciach rozumiemy potrzebę nakarmienia dziecka, przewinięcia czy odejścia od naszego kręgu by podjeść do maluszka. Dzieci wynoszą z tyh spotkań także wiele ponieważ oswajają się z innymi dziećmi i mamami. 
Klub Aktywnych Mam w Pruszkowie

W Pruszkowie działa 👩‍👧‍👦 KLUB AKTYWNYCH MAM 👩‍👧‍👦 - wiedzieliście o tym? 🤔 📣 W każdy piątek w godzinach 11-13 mamy spotykają się w Fikołki Sala Zabaw Pruszków w NOWA STACJA Podczas spotkań można: 🤝 poznać inne mamy z okolicy (a wraz z nimi - rówieśników naszych pociech!) 💬 porozmawiać, wymienić się radami i spostrzeżeniami... w zasadzie na każdy temat 🤲 pomagać sobie nawzajem! 📢 działać - klub co i rusz wpada na ciekawy pomysł i szybko wciela go w życie! Udział w klubie jest całkowicie BEZPŁATNY! Klub prowadzi blogerka, Nieidealnaanna, autorka książki "Nieidealnik - Sztuka szczęśliwego życia". Zobaczcie, co mówi o inicjatywie klubu przed kamerami #zpruszkowa 👇

Opublikowany przez Jestem z Pruszkowa Wtorek, 3 grudnia 2019
I jeszcze jedno- sprawdzone info, dziewczyny z Klubu Mam, utrzymują również prywatne kontakty poza zajęciami. Przyjaźnią się, wymieniają rzeczami dla siebie i dzieci. Spotykamy się na kawę, wino, integracje z i bez dzieci. Wszystko wedle możliwości. 
 
Zapisy na Klub Aktywnych Mam są przyjmowane mailowo pod adresem: pruszkow@fikolki.pl lub osobiście, w dniu Klubu, czyli piatek 3 września, tuż przed godziną 11:00. Zajęcia prowadzę ja, Ania Chomiak, mama dwóch córek, 6 letniej Zuzi i 5 letniej Marysi. 
 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: