Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Zbieraj "Kilometry dla Przylądka" w aplikacji Activy!

Łukasz DMOCHOWSKI
„Chcemy zbudować wyjątkowy dom, którego mieszkańcami będą wyjątkowe osoby z wyjątkowymi potrzebami” - w Pruszkowie (i na całym świecie) ruszyła kolejna odsłona akcji "Kilometry dla Przylądka"!
Kilometry Dla Przylądka
Ilustracja: Kilometry Dla Przylądka

W maju, jak co roku, ruszyła akcja charytatywna „Kilometry dla Przylądka”. Sponsorzy akcji przekażą fundacji "Lepszy Start" złotówkę za każdy kilometr pokonany przez użytkowników i zarejestrowany w aplikacji „Activy”. 

Cel kampanii jest ambitny. Fundacja pragnie wybudować dom dla osób dorosłych dotkniętych problemem autyzmu. Obecnie w Polsce, opieka tzw. "systemowa" kończy się wraz z ukończeniem 24. roku życia. Placówka proponowana przez "Lepszy Start" pozwoli na uzupełnienie tej luki, zapewniając godne i bezpieczne warunki życia dorosłym autystom - również tym starszym, niż 24 lata.

Organizatorzy szacują koszt samej budowy "Domu na Zawsze" na około 6 milionów złotych. Zaznaczają jednak, że kwota ta może się zwiększyć przez rosnące ceny materiałów budowlanych i ogólnych kosztów inwestycji.

Całość projektu zakłada, oprócz planowanego domu dla dorosłych i istniejącej szkoły podstawowej, utworzenie również specjalistycznej szkoły przysposabiającej do pracy oraz domu pracy i terapii. Jak widać założenia są bardzo ambitne, a dzięki akcji "Kilometry dla Przylądka" każdy z nas może pomóc w realizacji tych inwestycji.

Kilometry można wyrabiać w dowolnej formie: spacerem, biegiem, na rowerze bądź na rolkach. Wraz z początkiem majówki pogoda zaczęła sprzyjać spędzaniu czasu na świeżym powietrzu więc to idealna okazja aby jednocześnie zadbać o swoja kondycje i zdrowie pomagając podopiecznym fundacji. 

Dołącz do "Kilometry dla Przylądka" - instrukcja 🌟 Gotowi na wyjątkową zabawę w szczytnym celu? Już 01.05 rozpoczynamy ...

Opublikowany przez Dom na Zawsze Przylądek Środa, 24 kwietnia 2024

"Kilometry dla Przylądka" poruszają Pruszków

Tegoroczna edycja dosłownie poruszyła Pruszków. Do wsparcia majowej akcji, przystąpił klub piłkarski MKS Znicz Pruszków. Przed jednym z meczów FORTUNA 1-Ligi piłkarze wybiegli na rozgrzewkę w błękitnych koszulkach, a na bandach reklamowych okalających murawę wyświetlanie były komunikaty o potrzebie wsparcia i zrozumienia dla osób dotkniętych problemem autyzmu.

MKS Znicz Pruszków na światowy miesiąc świadomości autyzmu

W aplikacji Activy można znaleźć rankingi zespołowe i firmowe, w których można odczytać kilometry "uzbierane" przez uczestników akcji. Oprócz zawodników i działaczy Znicza Pruszków, w rankingach tych zauważymy również członków pruszkowskiej imprezy biegowej „ParkRun”, zespół Starostwa Powiatowego w Pruszkowie czy drużynę fabryki ołówków "St. Majewski" (legendarnej fabryki, kredek obecnie funkcjonujący przy ul. Kredkowej, w przemysłowej części dzielnicy Gąsin).

Do akcji przyłączył się również Artur Świercz, „Barierołamacz” - Radny Powiatu Pruszkowskiego oraz Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego do spraw Osób Niepełnosprawnych.

"24. rok życia to granica którą wyznaczył "system" we wspieraniu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Po tym okresie nie ma żadnej oferty, która budowałaby czy wspierała potencjał osób z niepełnosprawnościami, w tym m.in osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu" - tłumaczy Świercz. "Dlatego inicjatywa zaproponowana przez Fundację Lepszy Start, która pozwala, poprzez naszą aktywność, wesprzeć tak dobry i potrzebny cel, jest godna podjęcia (...). Ja polecam i gorąco zachęcam do biegania, truchtania, jazdy na rowerze, rolkach czy wózku." 

Grill nie sprzyja ale ta pogoda już tak 🤣 Chociaż z formą na lato🫣 się nie uda to z pewnością, bliżej osiągnięcia celów...

Opublikowany przez Artur Świercz Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

W przerwie między startami w zawodach kolarskich w Pradze złapaliśmy naszą pruszkowską kolarkę torową. Ula Łoś - bo o niej mowa - przygotowuje się do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, jednak pamięta o swoim lokalnym środowisku i o wsparciu majowej akcji: 

"Aktywność fizyczna to klucz do zdrowego trybu życia" - mówi Urszula Łoś w rozmowie z portalem zpruszkowa.pl - "teraz  możemy  nie tylko zadbać o swoje lepsze samopoczucie, ale zamienić pokonane kilometry na złotówki. Super inicjatywa! Ja już dołączyłam i Zachęcam wszystkich do pokonywania kilometrów. Razem możemy więcej!"

Ula Los

Instrukcję łączenia przyjemnej aktywności fizyczną ze wsparciem akcji charytatywnej za pomocą aplikacji Activy, znajdziecie pod tym linkiem. Mamy nadzieję jeszcze mocniej poruszyć Pruszków!

Zobaczcie kto dołączył do akcji Kilometry dla Przylądka 😍😍😍 Nasz niebieski Przyjaciel Michel Moran zbiera razem z nami kilometry na rzecz budowy Dom na Zawsze Przylądek A czy Ty już dołączyłeś do akcji???? Jeżeli nie to nie czekaj, im szybciej się zalogujesz tym więcej kilometrów nazbierasz :) 🚀 Jak dołączyć? Pobierz aplikację Activy na telefon i zarejestruj lub zaloguj się. Wybierz “Kilometry dla Przylądka 2024” z listy wyzwań otwartych. Dostosuj ustawienia telefonu, połącz sportowe aplikacje Garmin, Polar, Strava. Do zliczania kroków przotrzebne są aplikacje Apple Zdrowie lub Google Fit 🚶🏼‍♂️ ⏰Poznaj zasady i przygotuj się na start Wejdź na stronę https://kilometrydlaprzyladka.activy.app, gdzie znajdziesz komplet informacji o punktacji i zasadach zabawy.

Opublikowany przez Dom na Zawsze Przylądek Środa, 1 maja 2024

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: