Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Już 10 grudnia odbędą się Mikołajki po Sąsiedzku

Anna CHOMIAK
Święta coraz bliżej, a to doskonała okazja, żeby spędzić ten czas wspólnie na kolejnym Spotkaniu po Sąsiedzku! Już 10 grudnia odbędą się Mikołajki po Sąsiedzku w Nowej Stacji.
Santa Claus 490825 1280

Spotkania po sąsiedzku to cykliczne wydarzenia Nowej Stacji, organizowane we współpracy z blogerką Anią Chomiak, twórczynią marek: Nieidealnaanna i Aktywne Mamy Działamy. W tym roku kolejny raz wydarzenie ma charakter rodzinny, a jego wydźwięk jest bardzo pozytywny. Mikołajki po Sąsiedzku poza mocą atrakcji dla małych dużych skupiają się na pomocy lokalnym zwierzętom z pruszkoskiego schroniska. 

Jakie atrakcje czekają na miłośników Mikołajek po Sąsiedzku?

Przez cały weekend od 9 do 11 grudnia pruszkowianie będą mogli zaopatrzyć się w rękodzielnicze produkty od lokalnych twórców. Kiermasz Rękodzieła to okazja do nabycia wysokiej jakości produktów ręcznie robionych przez artystów z Pruszkowa i okolicy. Kiermasz potrwa 9 grudnia od 16:00 do 18:00 oraz 10–11 grudnia w godz. 10:00 – 18:00.

Rpeao Ony

Moc świątecznych atrakcji dla dzieci

Dzieci będą miały okazję posłuchać czytania najpiękniejszych świątecznych bajek. Do maratonu czytania zaproszono Książnicę Pruszkowską oraz lokalnych aktywistów. Nie zabraknie mikołajkowych upominków i okazji do wspólnej zabawy. Wśród bajek będą: znany i lubiany przez dzieci Gruffalo, Misia ze swoim pieskiem oraz Pomocnicy elfa. 

4 M

Warsztaty z dekorowania pierniczków

O godzinie 11:00 rozpoczną się warsztaty z dekorowania świątecznych pierniczków. To doskonała okazja do zaprojektowania spersonalizowanego prezentu dla najbliższych oraz poznania kuchennych trików od mistrzyni piernikowych dekoracji. 

2 M

Wspólne malowanie listów do Świętego Mikołaja

Osoby, które nie wysłały jeszcze listu do Mikołaja, będą mogły go samodzielnie namalować i zabrać do domu. Tak przygotowana lista prezentów z pewnością ułatwi realizację gwiazdkowych marzeń najmłodszych. 

3 M

Warsztaty dekoracji świątecznych

Kids Wonderland zabierze dzieci i młodzież do świata kreatywności. W strefie warsztatowej, przy Grycanie, będzie można nauczyć się różnych technik, niezbędnych do wykonywania ozdób świątecznych. Własnoręcznie wykonana bombka czy łańcuch będą cudownym dodatkiem dla każdego domu. 

1 M

Pomoc dla pruszkowskich zwierząt

Mikołajki po Sąsiedzku to kolejna okazja, aby wesprzeć Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt. Kupując domowe ciasto zasilicie skarbonkę schroniska i wspomożecie naszych czworonożnych przyjaciół. Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w kiermaszu i tym samym wspomóc podopiecznych stowarzyszenia, prosimy o wysłanie zgłoszenia siebie i swoich wypieków do Agaty Gałki z PSNRZ na adres: agata.galka@onet.eu.

7 M

Koncert świątecznych kolęd

Wydarzenie zamknie wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu Chóru AleGraTo Stowarzyszenia Pruszkowianka oraz Orkiestry Dętej Pruszkowianka, który z pewnością wprowadzi wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój!

5 M

Miejsce: parter Nowej Stacji, scena za Strefą Coworkingową i pasaż. 10 grudnia w godzinach 11:00 – 18:00.

Partnerzy Strategiczni: PSNRZ i Książnica Pruszkowska.
Partnerzy: Kiermasz Rękodzieła, Chór AleGrato – Stowarzyszenie Pruszkowianka, Orkiestra Dęta Pruszkowianka, Nieidealnaanna, Aktywne Mamy Działamy, Kids Wonderwold. 
Patronat medialny: Jestem z Pruszkowa i Tel-Kab.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!