Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Już 10 grudnia odbędą się Mikołajki po Sąsiedzku

Anna CHOMIAK
Święta coraz bliżej, a to doskonała okazja, żeby spędzić ten czas wspólnie na kolejnym Spotkaniu po Sąsiedzku! Już 10 grudnia odbędą się Mikołajki po Sąsiedzku w Nowej Stacji.
Santa Claus 490825 1280
Ilustracja: Santa Claus 490825 1280

Spotkania po sąsiedzku to cykliczne wydarzenia Nowej Stacji, organizowane we współpracy z blogerką Anią Chomiak, twórczynią marek: Nieidealnaanna i Aktywne Mamy Działamy. W tym roku kolejny raz wydarzenie ma charakter rodzinny, a jego wydźwięk jest bardzo pozytywny. Mikołajki po Sąsiedzku poza mocą atrakcji dla małych dużych skupiają się na pomocy lokalnym zwierzętom z pruszkoskiego schroniska. 

Jakie atrakcje czekają na miłośników Mikołajek po Sąsiedzku?

Przez cały weekend od 9 do 11 grudnia pruszkowianie będą mogli zaopatrzyć się w rękodzielnicze produkty od lokalnych twórców. Kiermasz Rękodzieła to okazja do nabycia wysokiej jakości produktów ręcznie robionych przez artystów z Pruszkowa i okolicy. Kiermasz potrwa 9 grudnia od 16:00 do 18:00 oraz 10–11 grudnia w godz. 10:00 – 18:00.

Rpeao Ony

Moc świątecznych atrakcji dla dzieci

Dzieci będą miały okazję posłuchać czytania najpiękniejszych świątecznych bajek. Do maratonu czytania zaproszono Książnicę Pruszkowską oraz lokalnych aktywistów. Nie zabraknie mikołajkowych upominków i okazji do wspólnej zabawy. Wśród bajek będą: znany i lubiany przez dzieci Gruffalo, Misia ze swoim pieskiem oraz Pomocnicy elfa. 

4 M

Warsztaty z dekorowania pierniczków

O godzinie 11:00 rozpoczną się warsztaty z dekorowania świątecznych pierniczków. To doskonała okazja do zaprojektowania spersonalizowanego prezentu dla najbliższych oraz poznania kuchennych trików od mistrzyni piernikowych dekoracji. 

2 M

Wspólne malowanie listów do Świętego Mikołaja

Osoby, które nie wysłały jeszcze listu do Mikołaja, będą mogły go samodzielnie namalować i zabrać do domu. Tak przygotowana lista prezentów z pewnością ułatwi realizację gwiazdkowych marzeń najmłodszych. 

3 M

Warsztaty dekoracji świątecznych

Kids Wonderland zabierze dzieci i młodzież do świata kreatywności. W strefie warsztatowej, przy Grycanie, będzie można nauczyć się różnych technik, niezbędnych do wykonywania ozdób świątecznych. Własnoręcznie wykonana bombka czy łańcuch będą cudownym dodatkiem dla każdego domu. 

1 M

Pomoc dla pruszkowskich zwierząt

Mikołajki po Sąsiedzku to kolejna okazja, aby wesprzeć Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt. Kupując domowe ciasto zasilicie skarbonkę schroniska i wspomożecie naszych czworonożnych przyjaciół. Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w kiermaszu i tym samym wspomóc podopiecznych stowarzyszenia, prosimy o wysłanie zgłoszenia siebie i swoich wypieków do Agaty Gałki z PSNRZ na adres: agata.galka@onet.eu.

7 M

Koncert świątecznych kolęd

Wydarzenie zamknie wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu Chóru AleGraTo Stowarzyszenia Pruszkowianka oraz Orkiestry Dętej Pruszkowianka, który z pewnością wprowadzi wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój!

5 M

Miejsce: parter Nowej Stacji, scena za Strefą Coworkingową i pasaż. 10 grudnia w godzinach 11:00 – 18:00.

Partnerzy Strategiczni: PSNRZ i Książnica Pruszkowska.
Partnerzy: Kiermasz Rękodzieła, Chór AleGrato – Stowarzyszenie Pruszkowianka, Orkiestra Dęta Pruszkowianka, Nieidealnaanna, Aktywne Mamy Działamy, Kids Wonderwold. 
Patronat medialny: Jestem z Pruszkowa i Tel-Kab.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: