Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Jak wypadły pruszkowskie szkoły w rankingu „Perspektyw”?

Jakub DOROSZ-KRUCZYŃSKI
Czasopismo „Perspektywy” opublikowało dzisiaj wyniki tegorocznego rankingu szkół średnich. Na liście są trzy pruszkowskie szkoły.
Ranking 03.png
Ilustracja: Ranking 03.png

Ranking najlepszych liceów i techników „Perspektyw” jest opracowywany w oparciu o wyniki osiągane przez uczniów w następujących obszarach: osiągnięcia w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matur z przedmiotów dodatkowych. Każda szkoła może uzyskać w sumie do 100 punktów. Punktacja ustalana jest na podstawie wzoru uwzględniającego każde z wyżej wymienionych kryteriów. Ranking obejmuje 1000 najlepszych szkół średnich w kraju. Dodatkowo każda z ocenianych placów otrzymuje złoty, srebrny lub brązowy znak jakości.

Z lokalnych szkół średnich najwyższą notę otrzymało Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. „Kościuch” otrzymał 51,28 pkt i srebrny znak jakości. Szkoła została sklasyfikowana na 219 miejscu rankingu. Niepokoić powinien spadek w rankingu względem roku 2020, kiedy to szkoła znajdowała się na 182 miejscu. Warto również wspomnieć, że w 2020 roku liceum to zyskało złotą tarczę jakości.

Kolejną szkołą ujętą w rankingu jest Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana w Pruszkowie. „Zan” dostał 48,23 pkt, srebrny znak jakości i wylądował na 291 miejscu. Cieszy awans szkoły z 433 pozycji w rankingu za ubiegły rok.

Na 561 miejscu z 41,30 pkt i brązowym znakiem jakości wylądowało Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Pruszkowie.

Niektóre z okolicznych szkół średnich także znalazły się w rankingu. Liceum im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie wylądowało na 777 pozycji z liczbą 33,15 pkt.

938 miejsce otrzymało Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Piastowie. „Mickiewicz” został oceniony na 33,94 pkt.

W rankingu znalazło się też notowane po raz pierwszy Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Nadarzynie. Szkoła otrzymała 32,31 pkt i 994 miejsce.

Pozostałe szkoły z najbliższej okolicy nie zostały sklasyfikowane w rankingu.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: