Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Jak spędzić Dzień Dziecka w Pruszkowie

Sławomir BUKOWSKI
Runmageddon Kids, zajęcia z zumby, a może pokazy baniek mydlanych i spektakl Teatru Katarynka? Oto zestaw propozycji na środę 1 czerwca.
Dziecko
Ilustracja: Dziecko

Urząd Miasta Pruszkowa imprezy organizuje w tym roku w parku Mazowsze na Żbikowie w godzinach 15–19. W tym czasie warsztaty kulinarne poprowadzi restaurator Mariusz Szwed, znany z programu TVN „Master chef”. Pod jego czujnym okiem powstaną owocowe szaszłyki i chrupiąca pizza. Zapowiada się bardzo smacznie.

Będzie okazja do malowania buziek. Profesjonalne animatorki wyczarują na dziecięcych buziach zabawne zwierzęta i nie tylko.

Kolejna impreza w parku Mazowsze to Runmageddon Kids (bieg z przeszkodami) – zawody dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat, w następujących grupach wiekowych: 4–6, 7–9, 10–13. Udział możliwy tylko po podpisaniu oświadczenia przez opiekuna prawnego. Bieg jest bezpłatny, zapisy na miejscu, przed biegiem. Na trasie pojawi się mnóstwo przeszkód, na przykład low rig dziecięcy (4 stanowiska, 4,5 m długości), multi rig dziecięcy, konstrukcja do wspinaczki po linach, ścianki o różnych wysokościach, zasieki z siatki, równoważnia, jumpery, rzut do celu, wciąganie obciążenia po linie.

W godz. 17–18 w parku Mazowsze zaplanowano z kolei zajęcia z zumby.

Starostwo Powiatu Pruszkowskiego na obchody Dnia Dziecka zaprasza w godz. 14–18.30 do parku Sokoła pod pałacyk, gdzie będzie piknik dla najmłodszych. W programie występy laureatów VI Konkursu Piosenki Dzieci i Młodzieży „Śpiewaj, nie ziewaj”, spektakl Teatru Katarynka pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”. Ponadto milusińscy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Nie zabraknie animatorów, którzy zabiorą pociechy w świat warsztatów i zajęć sprawnościowych oraz zapraszają na stoisko z watą cukrową. Współorganizatorami wydarzenia są: Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pruszkowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Instruktorzy z MDK poprowadzą podczas pikniku warsztaty plastyczne i naukowe oraz plener plastyczny; instruktorzy z MOS zapraszają na zajęcia sportowe oraz zajęcia z wikliny papierowej; instruktorzy z PCPR – na zabawy z chustą Klanza oraz pokaz baniek mydlanych.

W Nowej Stacji niektóre sklepy proponują z okazji Dnia Dziecka specjalne rabaty, warto wpaść, bo na przykład kawiarnia „Grycan – lody od pokoleń” w środę 1 czerwca sprzedaje lody na wynos po 2 zł za kulkę, a w tym roku dzieciom poleca szczególnie tutti frutti – fantazyjną kompozycję owocowego smaku gumy balonowej oraz pięknego błękitnego koloru.

Ktoś ma ochotę na wycieczkę za miasto? Jak co roku 1 czerwca Koleje Mazowieckie przygotowały ofertę specjalną. W środę dzieci i młodzież do ukończenia 16. roku życia są uprawnione do bezpłatnych przejazdów wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek (może to być legitymacja szkolna, dowód osobisty, paszport czy książeczka zdrowia dziecka). Ofertę specjalną można łączyć z ofertą „Przejazdy rodzinne”, co oznacza, że rodzice/opiekunowie podróżujący z dzieckiem do ukończenia 16. roku życia korzystają z ulgi 35 proc.

Darmowe przejazdy oferuje 1 czerwca także spółka WKD – wszystkim osobom do 16. roku życia. Dodatkowo na najmłodszych w kasach biletowych WKD czekają tego dnia słodkie niespodzianki (do wyczerpania zapasów).

Bezpłatne przejazdy wszystkim osobom do 18. roku życia proponują 1 czerwca Grodziskie Przewozy Autobusowe. Z Pruszkowa autobusy GPA docierają m.in. do Strzeniówki i Nadarzyna (linia 60), do Michałowic i Raszyna (linia 61) oraz do Janek (linia 62).

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: