Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Jak dojechać komunikacją miejską na cmentarz

Sławomir BUKOWSKI
W poniedziałek pruszkowskie autobusy kursują jak w dzień roboczy, we wtorek jak w święto, ale pojawi się specjalna linia cmentarna.
Cmentarz Dojazd 3
Ilustracja: Cmentarz Dojazd 3

Poniedziałek 31 października

To dla pruszkowskiej komunikacji dzień roboczy. Autobusy jeżdżą według standardowych rozkładów, nie kursuje tylko linia nr 9 – to linia przede wszystkim dla uczniów szkoły podstawowej na Bąkach, szkoły są dziś zamknięte, więc i autobusu „szkolnego” nie ma.

Pociągi SKM, Kolei Mazowieckich oraz WKD kursują według rozkładu dnia roboczego. Z kolei ZTM wprowadził specjalne rozkłady jazdy. Linia 817 Pruszków – Dworzec Zachodni nie funkcjonuje.

Wtorek 1 listopada

W pruszkowskiej komunikacji nastąpi trochę zmian mających ułatwić dojazd na cmentarze.

Linia 1, 5, 6 i 7 – kursują jak w święto. Rozkłady tych linii znajdują się TUTAJ.

Linia 2 – kursuje według rozkładu świątecznego, czyli co ok. 60 minut. Linia ta pozwala dojechać na cmentarz w Komorowie. Rozkład linii 2 znajduje się TUTAJ (uwaga, trzeba zjechać suwakiem na dół do diagramu z rozkładem świątecznym).

Linie 3, 8 i 9 – nie kursują.

Linia 4 – umożliwiająca dojazd na cmentarz na Gąsinie, 1 listopada kursuje według specjalnego rozkładu, ze zwiększoną częstotliwością. Autobusy pokonują standardową trasę z osiedla Staszica, przez Gąsin, wiadukt, do przystanku WKD Pruszków. Specjalny rozkład linii 4 znajduje się TUTAJ.

Dodatkowo miasto uruchamia specjalną linię cmentarną C1. Autobusy będą jeździć z osiedla Staszica do ronda na Żbikowie, skąd jest już blisko na cmentarz żbikowski. Pojadą śladem linii nr 6, a rozkład jazdy linii C1 znajdziemy TUTAJ. Częstotliwość kursów na linii C1 jest duża, nawet co 15 minut.

Pociągi SKM, KM i WKD jeżdżą jak w święto. Autobusy 817 nie kursują.

Kto wybiera się na cmentarz do Warszawy, może skorzystać z uruchamianych przez ZTM Warszawa specjalnych linii cmentarnych. Informacje, którymi liniami dojechać na stołeczne nekropolie, znajdziemy TUTAJ, natomiast rozkłady wszystkich linii ZTM, także cmentarnych, znajdują się TUTAJ (uwaga, sprawdzając rozkład na kolejny dzień, trzeba kliknąć odpowiednią datę, ponieważ każdego dnia obowiązują inne rozkłady).

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: