Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Jak było na Teatrze Baniek Mydlanych w Pruszkowie? Obszerna fotorelacja!

Anna CHOMIAK
W sobotę 25 lutego w Pruszkowie wystąpił Teatr Baniek Mydlanych. Widowisko "Tajemnica Bańki Szczęścia" zagrano dwa razy w CKIS-ie.
1677352144751
Ilustracja: 1677352144751

Ostatnia sobota ferii w Pruszkowie była bogata pod kątem atrakcji dla dzieci. Poza Aktywnymi Feriami po Sąsiedzku w Nowej Stacji, o których pisaliśmy tutaj, można było wybrać się na bańkowe show. Teatr Baniek Mydlanych zaprezentował w Pruszkowie nowy spektakl "Tajemnica Bańki Szczęścia". Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, wystawiono dwa spektakle, o godzinie 13:00 i dodatkowy o godzinie 15:30. 

Czym jest Teatr Baniek Mydlanych?

Teatr Baniek Mydlanych to unikalne widowisko dla dzieci, w którym można podziwiać olbrzymie bańki mydlane w rozmaitych kształtach i kolorach. Muzyczno-bańkowe show to 60 minut humoru i pozytywnej energii dla całej rodziny. Spektakle wystawiane przez międzynarodowych artystów są interaktywne. Najmłodsi widzowie są często zapraszani na scenę, a podczas wydarzenia panuje rodzinna atmosfera. 

1677352144191

Nowy spektakl „Tajemnica Bańki Szczęścia”

Najnowsze widowisko to spektakl „Tajemnica Bańki Szczęścia”, w którym widzowie spotkają się ze znanymi już bohaterami Bąbelkiem i Mydlaneczką oraz Mistrzem Bulbulasem. Fabuła jest prosta, przez co widzowie mogą całkowicie oddać się podziwaniu pięknie mieniących się baniek, które daleko od sceny wyglądają jak kryształki kalejdoskopu. Główni bohaterowie to uczniowie magicznej "BUL-BUL SZKOŁY". Mowa o miłej, rudej Mydlaneczce i bystrym Bąbelku. Prymusi pilnie uczą się sztuki panowania nad bańkami mydlanymi. Pomaga im w tym wyjątkowa nauczycielka - Wróżka Czarodziejówna. Jej rolą jest nauczenie uczniów magicznych sztuczek oraz tworzenia kolorowych baniek. Dzięki niej bańki - ku wielkiemu zachwytowi widzów - dosłownie ożywają w rękach bohaterów!

1677352144455

Jak interaktywne bańkowe show wypadło w Pruszkowie?

Sądząc po frekwencji i zagraniu dodatkowego spektaklu, Pruszkowianie byli zainteresowani Teatrem Baniek Mydlanych. Tym razem sala widowiskowa CKIS pękała w szwach i była wypełniona po brzegi. Od samego wejścia było widać, że na widowisko wybrano się całymi rodzinami. Mimo tego, że utwory muzyczne w spektaklu lecą z playbacku, nie przeszkadza to w całości pozytywnego odbioru. Tak jak wspomniałam wyżej, show tworzą międzynarodowi artyści, stąd nagrane dialogi są bezpieczniejsze, o czym wspomina organizator w opisie wydarzenia. 

1677352144709

Oglądając historię Bąbelka i Mydlaneczki udało mi się przenieść z powrotem do lat dzieciństwa. Mocno się zaangażowałam w oglądanie spektaklu i tak jak moje córki, miałam z tego powodu ogromną radochę. Godzina bańkowego szaleństwa minęła nam trzem błyskawicznie. To było bardzo udane sobotnie wyjście. Odprężyłam się, a obserwując dorosłych i dzieci na widowni, odniosłam wrażenie, że uśmiechy nie schodziły im z ust, jeszcze długo zanim opuścili salę. 

1677352144238

Historia młodego wynalazcy Bąbelka i jego uroczej towarzyszki otworzyła przede mną i innymi widzami świat prawdziwych czarów i baśni, którą artyści stworzą na scenie. Nie było ani chwili nudy, a mimo tego, że już od dawna nie jestem dzieckiem, musiałam się pilnować aby w zachwycie nie za mocno otwierać usta i zbyt ochoczo nie reagować na coraz to bardziej wymyślne kształty, kolory i wygibasy baniek mydlanych. Warto wspomnieć, że punkt kulminacyjny wydarzenia stanowi spotkanie ze "złym profesorem", który oczywiście na koniec przechodzi na dobrą stronę mocy. Ale właśnie ten "czarny charakter" wzbudził w publice dużo zachwytów, non stop słyszałam: "wow", "o rety", "jak to możliwe". A wszystko dzięki nieco przyciemnionej scenerii, neonowym i fluresencyjnym bańkom mydlanym, podanym w nutce dymowego szaleństwa.

1677352144730

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 2 do 10 roku życia, niemniej jeśli odwiedzi ponownie Pruszków, wybiorę się z przyjemnością kolejny raz! Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora Pan Koncert tutaj.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: