Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Jak było na koncercie charytatywnym "Przylądek św. Mikołaja"?

Anna CHOMIAK
1 grudnia w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie odbył się koncert charytatywny „Przylądek Św. Mikołaja” organizowany przez Szkołę Podstawową dla Dzieci z Autyzmem "Przylądek". Wydarzenie zostało zorganizowane na rzecz dzieci z zaburzeniami spektrum autyzmu.
Img 7030
Ilustracja: Img 7030

Cegiełka na budowę "Domu na zawsze"

Świąteczny koncert charytatywny „Przylądek Św. Mikołaja” zorganizowano aby zebrać środki na budowę „Domu na zawsze” dla podopiecznych Szkoły, który powstanie w Parzniewie w gminie Brwinów. Rodzice obecnych uczniów "Przylądka" martwią się o przyszłość swoich dzieci, jak sami powiedzieli podczas wydarzenia:

"pragniemy bezpiecznego miejsca dla naszych dzieci, gdy nas już zabraknie". 

Wydarzenie wsparli Czesław Mozil, ZTL Pruszkowiacy, Orkiestra OSP Nadarzyn oraz Goście Specjalni. Koncert poprowadził aktor Paweł Burczyk. Równolegle otwarto wystawę fotograficzną Macieja Bochnowskiego „Zostań niebieskim aniołem!”.

Img 7016

Kim są niebiescy aniołowie Przyklądka?

W pomoc dzieciom z Przylądka zaangażowało się wiele osób i instytucji, m.in. Centrum Handlowe Nowa Stacja, WKD, Telewizja Telkab. Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz Paweł Makuch objęli wydarzenie honorowym patronatem. Koncertowi towarzyszyło otwarcie wystawy fotograficznej: „Zostań niebieskim aniołem!” Autorem zdjęć jest Maciej Bochnowski, twórca projektu „Pruszkowiak”. Wystawa prezentuje osoby, które angażują się we wsparcie osobom niepełnosprawnym. Na fotografiach znaleźli się biznesmeni, samorządowcy, dyplomaci, aktorzy, artyści, przedstawiciele świata kultury i sportu. Wystawa jest prezentowana w trzech lokalizacjach w Pruszkowie: Centrum Kultury i Sportu, Nowej Stacji i  ogrodzeniu „Domu pod Bocianem”.

Img 7000

Mikołajki w niebieskim kolorze

Wczorajszy koncert wzbudził we mnie wiele emocji. ZTL Pruszkowiacy dali piękny i profesjonalony występ. Pruszków naprawde może być dumny ze wszystkich grup wiekowych Pruszkowiaków. Ich czas na scenie obfitował w piękne tańce, przyjemne wokale i niesamowity wręcz koloryt, dzięki barwnym strojom ludowym. Czesław Mozil udowodnił, że nawet popularni artyści mają wielkie serce i nadal potrafią pomagać pro bono, dając na scenie solowy występ.

Img 7005

Warto wspomnieć o fantastycznym tanecznym show przygotowanym przez Rewię Dziecięcą "Sylaba". Układy taneczno-akrobatyczne pełne świątecznych dekoracji zachwyciły dzieci i dorosłych. Orkiestra OSP Nadarzyn udowodniła, że wie co to dobra zabawa. Ich występ był ucztą dla zmysłów, można było posłuchać znanych hitów w autorskich aranżacjach, ze wspaniałą choreografią i dbałość o takie detale jak stroje, czy fantastyczne prowadzenie orkiestry. Nie zabrakło opowieści o Orkiestrze, okraszonych anegdotkami i interaktywnymi animacjami publiczności.

Img 7023

Img 7036

Img 7040

Oswajanie autyzmu i niepełnosprawności

Mimo tego, że mikołajkowy koncert był naszpikowany bogatym programem artystycznym, jego największą wartością było to, że propaguje ideę pomagania innym i oswaja Pruszkowian z tematem autyzmu i niepełnosprawności. Szczególnie wzruszający był występ podopiecznych "Przylądka" z rodzicami. Na scenie wszyscy artyści są równi - autentyczność, radość z wyrażania i przeżywania sztuki obroniła się i była bardzo pięknym i wartościowym elementem całego przedsiewzięcia. 

Gratulujemy Organizatorom i życzymy szybkiego uzbierania środków na budowę "Domu na zawsze". 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: