Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

[INFORMATOR] Gdzie na WOŚP w Pruszkowie i okolicach?

Jakub DOROSZ-KRUCZYŃSKI
Złap „wiatr w żagle” razem z WOŚP w Pruszkowie i okolicach! Na aukcjach: koszulka Roberta Lewandowskiego oraz piłka z podpisami zawodników Hoop Pekaes Pruszków.
Wosp2020.jpg
Ilustracja: Wosp2020.jpg

W tym roku po raz 28. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla tych którzy najbardziej potrzebują pomocy. Ekipa Jerzego Owsiaka podczas finału WOŚP 2020 będzie zbierała pieniądze dla dzieci, które potrzebują specjalistycznej opieki. Dziś rano, blisko 120 tysięcy wolontariuszy wyruszyły na ulice aby zbierać pieniądze do puszek z serduszkiem WOŚP. W całej Polsce odbędą się setki koncertów i aukcji charytatywnych. A jakie atrakcje czekają mieszkańców Pruszkowa i najbliższych okolic?

Na terenie miasta Pruszkowa będzie działało aż 5 sztabów:

Ponadto, sztaby funkcjonujące na terenie powiatu pruszkowskiego to:

W każdym z nich przewidziano specjalne atrakcje dla mieszkańców wraz z licytacjami.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Pruszkowie

Wiele niespodzianek dla uczestników akcji przewiduje sztab w SP nr 2 w Pruszkowie. Wylicytować będzie można m.in. koszulkę Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika (obie z autografami, ma się rozumieć) i lot samolotem cessną nad Warszawą. Nad „Dwójką” o 15:30 rozbłyśnie Światełko do nieba!

Szczegółowy rozkład atrakcji znajdziecie Państwo w poniższej grafice, zaś po więcej informacji można sięgnąć za pośrednictwem strony sztabu w SP2 na Facebooku.

Start o godzinie 10:00

Szkoła Podstawowa nr 8 w Pruszkowie

Szkoła podstawowa numer 8 zachęci do udziału w akcji charytatywnej pokazami Capoeiry i występem uczestniczki programu X-Factor. Ze szczegółami planu dnia w “ósemce” można zapoznać się pod tym linkiem.

Start o godzinie 10:00

ZSOiS/Hala MOS przy Gomulińskiego w Pruszkowie

Nie lada wydarzenie szykuje się w kompleksie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych i MOS przy ul. Gomulińskiego. To tam, w hali MOS, o 12:00 rozegrany zostanie okolicznościowy mecz gwiazd MKS Pruszków! Jak czytamy w oficjalnym ogłoszeniu klubu sportowego: “w meczu wezmą udział wytypowani przez trenerów zawodnicy i zawodniczki ze wszystkich zespołów – od 1 Ligi Kobiet do U12 dziewcząt”. Wedle zapowiedzi, oprócz samego meczu będą także dodatkowe atrakcje – konkursy i licytacja gadżetów koszykarskich. Hitem licytacji ma być piłka z podpisami zawodników Hoop Pekaes Pruszków. Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem.

Start o godzinie 12:00

Nadarzyński Ośrodek Kultury

Komu bliżej do Nadarzyna, ten czym prędzej niech zmierza do Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury. W programie m.in. pokazy szermierki na wózku w wykonaniu wicemistrzyni świata Kingi Dróżdż. Więcej informacji można zasięgnąć na oficjalnej stronie ośrodka kultury oraz na specjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Start o godzinie 15:00

Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie

Piastów zaprasza fanów literatury, gdzie czekać będą na nich książkowe wymianki. Tomy „nowe” na „stare” (albo odwrotnie) będzie można wymienić w Miejskim Ośrodku Kultury między 11:00 a 115:30. W tym samym czasie trwać będą wymiany używanymi rzeczami. Schowane w szafce, niepotrzebne sprzęty AGD może znajdą nowego właściciela.

Start o godzinie 11:00

ZSO im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie

Mieszkańcy Komorowa mogą udać się do Zespołu Szkół im. Marii Dąbrowskiej. Amatorzy tradycyjnych gier karcianych znajdą tam turniej brydżowy. W komorowskim planie atrakcji znajdujemy również koncert Joanny Bejm oraz pokaz filmów Fundacji Okiem Kamery. Pełen rozkład znajduje się w treści specjalnego wydarzenia na Facebooku.

Start o godzinie 10:00

Zespół Szkolno-Pedagogiczny w Nowej Wsi

Sąsiednia Nowa Wieś wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy przybrali „co nie co” podczas Święta. Po południu wyruszy bieg „Policzmy się z cukrzycą”. Oprócz tego, szereg atrakcji przygotował nowowiejski Zespół Szkolno-Pedagogiczny. Szczegóły można znaleźć na stronie gminy Michałowice.

Start o godzinie 15:00 (bieg wyrusza o godzinie 13:00!)

Szkoła Podstawowa w Raszynie

Raszyn przygotował wyjątkowo bogatą ofertę kulturalną. W budynku szkoły podstawowej odbędzie się wielki przegląd lokalnych zespołów muzycznych. Od rocka, przez wszystkie gatunki, po rap – każdy znajdzie coś dla siebie. Hitem dnia ma być spotkanie z zespołem DE MONO.

Ciekawostką pozostaje fakt, że informacja raszyńskim programie WOŚP została pominięta zarówno przez oficjalną informację na stronie Powiatu Pruszkowskiego, jak i na oficjalnej stronie gminy Raszyn. Szczegółowy rozkład atrakcji prezentujemy w grafice zamieszczonej poniżej.

Start o godzinie 10:00

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: