Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

III edycja Eko-Pikniku już jutro w Falentach!

Konstanty CHODKOWSKI
Przed nami III edycja Eko-Pikniku w Falentach już w najbliższą niedzielę! Tym razem wydarzenie odbędzie się na całej długości al. Hrabskiej.
NASZ PATRONAT
Eko-Piknik w Falentach - edycja 2023
Ilustracja: Eko-Piknik w Falentach - edycja 2023

W nadchodzącą niedzielę, 3 września, Społeczny Komitet Ochrony Falent organizuje trzecią edycję swojego sztandarowego wydarzenia, czyli rodzinnego Eko-Pikniku. Impreza ta, oprócz rekreacyjnego, ma również charakter charytatywny. W trakcie jej trwania odbędą się aukcje i kwesty na rzecz Komitetu. Zgromadzone środki będą przeznaczone (jak co roku) na działalność na rzecz ochrony przyrody i zabytków w Falentach. Więcej informacji na temat idei i celów Eko-Pikniku można znaleźć w wywiadzie z jego pomysłodawcą, dr Wojciechem Rogowskim, na łamach portalu zpruszkowa.pl - pod TYM LINKIEM

Eko-Piknik w Falentach 2023 - plakat

Dotychczasowe dwie edycje Eko-Pikniku odbywały się na terenie ośrodka Cztery Żywioły w Falentach. W tym roku teren organizacji pikniku zostanie poszerzony i odbędzie się na całej al. Hrabskiej (co ważne, aleja ta będzie wyłączona z ruchu drogowego do godziny 18:00). Planowana godzina rozpoczęcia festynu to 12:00.

[ Przeczytaj również: Społeczny Komitet Ochrony Falent walczy o Rzerwat Stawy Raszyńskie ]

Wśród planowanych atrakcji znajdziemy m.in. rekonstrukcja wjazdu drużyny husarii Króla Jana III Sobieskiego do Falent w drodze pod Wiedeń (w 340. bitwy pod Wiedniem), spektakl baletowy inspirowany twórczością urodzonej w Falentach Magdaleny Abakanowicz, czy koncert pieśniarza poezji Adama Strugi.

Na Falenty (te w Warszawie) Był Pułtusk Hotel Zamek Pułtusk *** Dom Polonii, był Węgrów Centrum Dialogu Kultur w...

Opublikowany przez Podlaska Chorągiew Husarska Środa, 30 sierpnia 2023

W trakcie Eko-Pikniku zaprezentowany zostanie również program "Łyk wiedzy" składający się z przelekcji, debat, wykładów i prezentacji wykonywanych przez ekspertów w swoich dziedzinach oraz lokalnych aktywistów. Tematami tegorocznej edycji będą m.in.: Park Krajobrazowy Doliny Utraty i Raszynki (pod koniec kwietnia w Pruszkowie zbierano w tej sprawie podpisy - patrz TUTAJ), ochrona zabytków (zarówno w kontekście lokalnym, jak i globalnym), oraz pomysł utworzenia Zielonego Pierścienia Warszawy.

Transmisja na żywo wszystkich wystąpień w ramach "Łyku Wiedzy" dostępna będzie na stronie "Jestem z Pruszkowa" na Facebooku

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: