Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Grzegorz Zegadło odchodzi z Książnicy Pruszkowskiej

Jakub DOROSZ-KRUCZYŃSKI
Z końcem 2022 r. Grzegorz Zegadło odchodzi z Książnicy Pruszkowskiej. Po 29 latach na stanowisku dyrektora żegna się z biblioteką.
Grzegorz Zegadło - Książnica Pruszkowska
Ilustracja: Grzegorz Zegadło - Książnica Pruszkowska

Grzegorz Zegadło, to człowiek-instytucja. Wieloletni dyrektor Książnicy Pruszkowskiej, bibliotekarz i animator kultury. Wielu mieszkańców Pruszkowa może kojarzyć jego charakterystyczną brodę, fajkę i kapelusze. Z dniem 31 grudnia 2022 r. zakończy pracę w miejskiej bibliotece.

Jak ustaliła redakcja zpruszkowa.pl, w piątek (8 lipca) w Urzędzie Miasta zapadła decyzja, że Grzegorz Zegadło zakończy pracę w miejskiej bibliotece. Oznacza to, że na stanowisko dyrektora Książnicy Pruszkowskiej zostanie rozpisany konkurs. Obecnie brak jest informacji co do osoby, która mogłaby zastąpić odchodzącego dyrektora.

Grzegorz Zegadło, jako dyrektor biblioteki rozwijał działalność wydawniczą i kulturalną prowadzoną przez tę instytucję. Nakładem Książnicy Pruszkowskiej ukazywały się książki o historii miasta, pruszkowskim sporcie oraz publikacje literackie (zbiory poezji, zbiory opowiadań). Książnica Pruszkowska była też organizatorem wielu cyklicznych wydarzeń artystycznych – Saloników z kulturą, konkursów poetyckich oraz spotkań autorskich.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: