Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Ferie zimowe z Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie - zapisy tylko do 5 stycznia!

Redakcja ZPRUSZKOWA.PL
Tylko do 5 stycznia można zapisywać swoje pociechy do udziału w zimowych warsztatach organizowanych przez Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Motywem przewodnim zajęć w tym roku będzie nauka historii poprzez teatr.
NASZ PATRONAT
Pruszków - Ferie zimowe 2024 z Muzeum Dulag 121
Ilustracja: Pruszków - Ferie zimowe 2024 z Muzeum Dulag 121

Muzeum Dulag 121 zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach i warsztatach organizowanych w okresie ferii zimowych w województwie mazowieckim (15-28 stycznia).

Tegoroczne zajęcia odbędą się w dwóch blokach tematycznych - po jednym na każdy z dwóch tygodni ferii. Motywem przewodnim warsztatów będzie nauka historii poprzez teatr. 

W pierwszym tygodniu ferii, od 15 do 19 stycznia, odbędzie się cykl warsztatów pt.: „Za kulisami – Wilk w świecie teatru” kierowany do dzieci w wieku 7-11 lat.

Przewodnikiem zajęć będzie „Dziki Wilk” – jedna z postaci teatrzyku kukiełkowego dla dzieci stworzonego przez Zofię Marię Czerwosz – Świadka Historii, autorkę scenariuszy i grafik do spektakli kukiełkowych wystawianych w domach, schronach i podwórkach walczącej stolicy podczas Powstania Warszawskiego. Działalność teatralna Pani Czerwosz miała dać ludziom trochę radości i zabawy, oderwać od trudnych wydarzeń oraz dać nadzieję na lepsze jutro.

📣 Z radością zapraszamy na tegoroczne Ferie z Muzeum Dulag 121 pt.: "Za kulisami – Wilk w świecie teatru" 🎭 📅15-19...

Opublikowany przez Muzeum Dulag 121 Środa, 27 grudnia 2023

Na drugi tydzień ferii, od 22 do 26 stycznia, Muzeum proponuje cykl warsztatów pt.: „Historia na scenie” dedykowany młodzieży w wieku 12-14 lat.

„Historia na scenie” to tygodniowe spotkania z teatrem, improwizacją, twórczym pisaniem, sztuką i inspiracjami historycznymi. Warsztaty teatralne będą punktem wyjścia do refleksji historycznych. Czy historia może inspirować dzisiaj – we współczesnym świecie?

📣 Z radością zapraszamy na tegoroczne Ferie z Muzeum Dulag 121 pt.: "Historia na scenie" 🎭 📅22-26 stycznia (od...

Opublikowany przez Muzeum Dulag 121 Środa, 27 grudnia 2023

Wszystkie organizowane zajęcia będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 14:00 w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie, przy ul. 3 Maja 8A. Szczegółowy rozkład atrakcji na każdy dzień można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Muzeum Dulag 121

Zapisy na każdy z dwóch tygodni dokonywane są oddzielnie. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres edukacja@dulag121.pl do 5 stycznia lub do wyczerpania miejsc. 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: