Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Emocje po 40 pokazach tańca jazz i modern - recenzja "Zaczarowani tańcem"

Anna CHOMIAK
Wczoraj w Pruszkowie odbyło się wydarzenie ‘’Zaczarowani Tańcem. To podsumowanie całego roku pracy tancerzy z Klubu Sportowego Gold Sport. Na scenie zaprezentowano 40 pokazów wszystkich grup tanecznych i solistów tańca jazzowego, modern z elementami akrobatyki.
Image17
Ilustracja: Image17

Poniedziałkowy wieczór 13 czerwca w Pruszkowie, był wyjątkowo taneczny. Wszystko za sprawą wydarzenia ,,Zaczarowani Tańcem‘’, które odbyło się w CKiSie. Organizatorką tanecznej gali była Marta Lesiewicz absolwentka szkoły tanecznej w Mazowieckim Instytucie Kultury. Utalentowana tancerka, wielokrotnie nagradzana na arenie polskiej i międzynarodowej. Lesiewicz zdobyła m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji. Była solistką w wielu spektaklach tanecznych na swoim koncie ma występy w spektaklach muzycznych i teatralnych. 

Image0

"Zaczarowani tańcem" podsumowanie roku 2021/2022

Taneczne show organizowane w Pruszkowie, jak mówi Marta Lesiewicz: "to podsumowanie ciężkiej pracy tancerzy przez cały rok szkolny". Na scenie zaprezentowano 40 występów choreograficznych, przy czym najmłodsza tancerka miała 4 lata! Od ponad dwóch lat KS Gold Sport są Mistrzami Polski, Europy i Świata w zrzeszonym w Międzynarodowej Federacji Tanecznej WADF oraz IDO.  

Klub Sportowy Gold Sport działa na terenie pruszkowa i okolic od 2018 roku wcześniej pod nazwą Studio Tańca Jazz. W swoich występach łączy taniec jazzowy, modern oraz elementy akrobatyki. Tancerze szkolą się pod okiem najlepszej specjalistki od tańca jazzowego Anny Wielogórskiej. Tancerki, choreografki,  oraz sędziny Polskiej Federacji Tańca.

Niesamowite taneczne show wypełnione paletą emocji

Show "Zaczarowani tańcem" od pierwszych chwil skradło nie tylko moje serce, ale również licznie zgromadzonej publiczności. Występy najmłodszych dzieci przy dobrze znanej piosence "Baby Shark" wzbudziło salwy śmiechu i wzruszenia. Galę poprowadzili Dorota Sabała i Mikołaj Marszałek, którzy idealnie sprawdzili się w roli uroczych i błyskotliwych konferansjerów. Całe wydarzenie miało bardzo profesjonalną oprawę, dzięki pięknie przygotowanej sceny.

Image13

Rodzinna atmosfera na widowni, pomagała dzieciom i młodzieży opanować stres i dopingowała do zaprezentowania tanecznych umiejętności na najwyzszym poziomie. To była uczta dla zmysłów: piękne choreografie, niesamowita oprawa muzyczna, dopełniona idealną grą świateł. Gdybym miała podsumować jednym słowem to wydarzenie, powiedziłabym "WOW!". Nie spodziewałam się, że w Pruszkowie mamy tak zdolnych i profesjonalnych tancerzy we wszystkich kategoriach wiekowych. 

Wisienka na tanecznym torcie

Na długo zapamiętam rekację publiczności, gdy na scenie pojawiła się grupa Mini kids 3 i 4 latka-ów. To było coś niesamowice słodkiego i rozczulającego. Z tego miejsca chciałabym pogratulować wszystkim solistkom, które miały odwagę samodzielnie stanąć na ogromnej scenie i zatańczyć z całego serca. Formacja kids, która zaprezentowała choreografię w autorskich strojach motyle, wzbudziła we mnie ogromne emocje. Dziewczyny nie tylko zatańczyły równo, pięknie i sensualnie, ale miały cudowne stroje, które dodawały całości sznytu.

Image10

Tym razem najbardziej poruszył mnie występ KS Gold Juniors. Młodzież w wieku 12-16 lat wypadła znakomicie. Dziewczyny poradziły sobie doskoanle z synchronizacją, prezentując wysoki poziom techniczny i emocje, które doceniła cała widownia. Choreografia była wykonana do utworu Michała Lorenca "Taniec Eleny" (ściężka dźwiekowa do filmu "Bandyta z 1997 roku". 

Pruszkowska szkoła tańca najlepsza w Europie i Świecie

Aktualnie Grupa Formacyjna Kids i Juniors szykują się by reprezentować Klub jak i miasto Pruszków 16-18 czerwca na najważniejszych zawodach w tym sezonie na Festiwalu tańca o puchar Kujaw i Pomorza oraz Mistrzostwa Polski WADF. Pruszkowska szkoła tańca są Mistrzami Polski, Europy i Świata. Zachęcamy do trzymania kciuków za młodzież na najbliższych zawodach i życzymy dalszych sukcesów. 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: