Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Eksperymenty, robotyka, dogoterapia i inne darmowe atrakcje dla dzieci na ferie w Nowej Stacji!

Anna CHOMIAK
W dwie najbliższe soboty, 18 i 25 lutego, pruszkowskie dzieci mogą skorzytsać z bezpłatnych atrakcji i animacji. Nowa Stacja zaprasza do Aktywnych Ferii po Sąsiedzku.
NASZ PATRONAT
Girl 3194977 1280
Ilustracja: Girl 3194977 1280

Dzieci, które spędzają ferie zimowe w Pruszkowie, mają okazję skorzytsać z darmowych atrakcji w Nowej Stacji. Soboty, które wypadają w ferie (18 i 25 lutego), są dedykowane najmłodszym. Od godziny 12:00 do 16:00, można aktywnie spędzić czas, korzystając z kreatywnych warsztatów DIY, eksperymentów, a nawet dogoterapii!

Czym są spotkania po sąsiedzku?

Przypominamy, że "Spotkania po sąsiedzku", to cykliczne wydarzenia dla Pruszkowian, organizowane od sierpnia 2021 w CH Nowa Stacja w Pruszkowie. O pierwszej edycji spotkań pisaliśmy tutaj, o drugiej tutaj, zastanawiając się, czy Centrum Handlowe może być miejscem aktywizującym lokalną spoleczność do wspólnie spędzonego czasu, na robieniu czegoś ciekawego i wartościowego. Każda z edycji "Spotkań po sąsiedzku", poza animacjami dla rodzin, dotyka istotnego tematu społecznego, edukuje i zachęca do wspierania potrzebujących. Na przestrzeni ostatnich trzech lat, poza cyklicznymi wydatrzeniami "Spotkania po sąsiedzku", odbyly się również: "Wigilia po sąsiedzku", "Mikolajki po sąsiedzku", "Aktywne Wakacje". W tym roku dzieci zaproszone są do spędzenia wyjatkowych ferii w Pruszkowie. 

Pomysł na aktywny czas w feriowe soboty

Jesli zastanawiacie się jak spędzić tegoroczne ferie w Pruszkowie, to - w dwie soboty ferii, 18 i 25 lutego - odwiedzić Nową Stację. W godzinach 12:00-16:00 w strefie wypoczynkowej na parterze, obok kawiarni Grycan, będą odbywać się "Aktywne Ferie apo Sąsiedzku". W programie nie zabraknie:

Nowa Stacja - aktywne ferie po sąsiedzku

Aktywne Ferie po Sąsiedzku w Nowej Stacji

W sobotę 25 lutego, dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach z robienia przypinek, w trakcie których każdy stworzy swoją wyjątkową ozdobę. Nie zabraknie nauki programowania robotów, strefy planszówek i animacji ruchowych.

Nowa Stacja - aktywne ferie po sąsiedzku

Końcówka ferii upłymnie również na wsparciu Pruszkowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt. W ostatnią sobotę lutego odbędzie się kiermasz na rzecz lokalnych zwierzaków. Psim akcentem będzie dogoterapia odbywająca się w Pokoju Wyciszeń. Jest to terapia, w trakcie której człowiekowi towarzyszy specjalnie wyszkolony pies. Opiera się na wspólnej pracy ze zwierzęciem, która buduje poczucie zaufania, zwiększa zdolności poznawcze, wpływa pozytywnie na stany lękowe oraz pozwala pracować nad tworzeniem więzi. Liczba miejsc jest ograniczona, trzeba się zapisać przez Facebooka Aktywne Mamy – działamy.

23 lutego Ogólniopolski Dzień Walki z Depresją

W ramach "Aktywnych Ferii po Sąsiedzku" Nowa Stacja zaprasza w czwartek 23 lutego, na spotkanie z psychologiem pt. „Jak przeciwdziałać depresji?”, które odbędzie się w formie transmisji na żywo na Facebooku Nowej Stacji o godzinie 9:00. To kolejny raz, gdy pruszkowskie centrum handlowe organizuje się w ważne tematy społeczne. Wszystkie atrakcje podczas Aktywnych Ferii są bezpłatne. 

Vd Uk Lj Kw

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Handlowe Nowa Stacja w Pruszkowie, Nieidealnaanna
Partnerami wydarzenia są: Aktywne Mamy Działamy, PSNRZ, Kids Wonderwold, Centrum Terapeutyczne Podać Łapę.

Patronami medialnymi wydarzenia są: zpruszkowa.pl, telewizja Tel-Kab.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: