Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Dwie multimedialne zjeżdżalnie, w tym jedna pontonowa. Nowe atrakcje na „Kaprach” to będzie wielki hit!

Sławomir BUKOWSKI
Basen w styczniu idzie do remontu. W marcu powróci w nowej, dla mieszkańców Pruszkowa zaskakującej odsłonie.
Nowe Zjezdzalnie
Ilustracja: Nowe Zjezdzalnie

– Czegoś takiego na pewno w okolicach Pruszkowa nie ma – uśmiechnął się tajemniczo Arnold Hensoldt, wicenaczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji urzędu miasta, zapytany przez portal zpruszkowa.pl o nowe zjeżdżalnie na basenie „Kapry”.  Dotychczasowe, wyeksploatowane, za kilka tygodni zostaną zdemontowane. Nowe – to będzie już inny standard, taki jaki można spotkać dziś w nowoczesnych aquaparkach.

Największym hitem będzie zjeżdżalnia pontonowa, pozwalająca na zjazdy w pojedynkę lub w dwie osoby. Wewnątrz zamontowane zostanie wielobarwne oświetlenie ledowe z efektami multimedialnymi, m.in. efektem „gwiezdnego nieba”. Ciekawostką będzie tzw. rożek na trasie zjazdu, wprawiający pontony w ruch wahadłowy.

Niespodzianką na drugiej zjeżdżalni – do klasycznych zjazdów, w pojedynkę – będzie przezroczysty fragment, dzięki czemu podczas zjazdu uzyska się efekt „wypadania z budynku” – użytkownik będzie przez moment widział przechodniów na zewnątrz pływalni, a przechodnie – jego.

Wymiana zjeżdżalni to element większego remontu, jaki przejdą „Kapry”. 20-letni obiekt wymaga kompleksowej wymiany bądź naprawy wielu instalacji niezbędnych do jego funkcjonowania. Lista prac jest długa: wymiana pokrycia dachowego, instalacji odgromową, impregnacja wewnętrznych i zewnętrznych elementów drewnianej konstrukcji dachu, wymiana central wentylacyjnych, oświetlenia hali basenowej oraz w nieckach basenowych, prace remontowo-budowlane w pomieszczeniach uzdatniania wody. Wymienione zostaną też obie wanny z hydromasażem. Pojawi się nowy system do dezynfekcji stóp dla wchodzących z szatni do hali basenowej – dotychczasowy uruchamiany był przyciskiem, w efekcie niewiele osób z niego korzystało. Nowy będzie włączał się automatycznie, sterowany fotokomórką.

„Kapry” zostaną zamknięte 31 grudnia, ponowne uruchomienie przewidziano w połowie marca. Z basenu można jeszcze korzystać do 30 grudnia włącznie, z wyjątkiem Wigilii i dwóch dni świąt Bożego Narodzenia – dostępne są wszystkie urządzenia z wyjątkiem starych zjeżdżalni.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Pruszkowska Karta Mieszkanca. Fot.: pruszkow.pl Rekreacja

Co dalej z Pruszkowską Kartą Mieszkańca?

Konstanty CHODKOWSKI

Karta Nadarzyniaka uprawnia mieszkańców gminy Nadarzyn do większej zniżki na pruszkowskiej pływalni "Kapry", niż posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Z Kartą Mieszkańca Michałowic otrzymamy zniżkę na karnet na pływalni przy ul. Gomulińskiego, a z Pruszkowską Kartą Mieszkańca zapłacimy pełną stawkę. Czy program karty mieszkańca czekają (w końcu) jakieś zmiany? Zapytaliśmy o to Prezydenta Pruszkowa, Piotra Bąka.