Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Dołącz do Dnia Dawcy szpiku dla Michała i innych!

Anna CHOMIAK
W najbliższy weekend 27-28 sierpnia 2022 roku w Pruszkowie i Raszynie odbędą się wydarzenia żegnające lato, które dedykowane są wsparciu chorującego na białaczkę Michała Jaszczuka z Pruszkowa. Sprawdź, jak możesz pomóc!
NASZ PATRONAT
Nowy   1925x1080
Ilustracja: Nowy 1925x1080

Akcja skupia się głównie na wydarzeniu „Razem po zdrowie”, które odbędzie się w sobotę 27.08.2022 godz. 11-18 w ramach cyklu "Spotkania po sąsiedzku" w Nowej Stacji w Pruszkowie. To tutaj na mieszkańców będzie czekać sporo rodzinnych atrakcji - od animacji, warsztatów i pokazów po panele dyskusyjne z ekspertami - wszystko w temacie zdrowia i ekologii.

Gdzie można się zarejestrować?

Akcje rejestracyjne odbędą się w następujących miejscach:
✔️ Centrum Handlowe Nowa Stacja | 27.08 | 11:00 - 18:00
✔️ Park im. T. Kościuszki w Pruszkowie | 27.08 | 14:00 - 19:30
✔️ Park Miejski im. Magdaleny Abakanowicz w Raszynie | 28.08 | 15:00 - 22:00

Kim jest Michał Jaszczuk z Pruszkowa?

"Mam na imię Michał i mam 40 lat. Urodziłem się i wychowałem w Pruszkowie. Mam wspaniałą żonę Monikę oraz dwoje dzieci. Dotychczas moje życie było spokojne i poukładane – dom – praca – dom oraz realizacja mniejszych i większych marzeń. Kilka lat temu zarejestrowałem się jako potencjalny Dawca szpiku. Nie do wiary, ale telefon, że mogę komuś uratować życie otrzymałem leżąc już na szpitalnym łóżku. Czasem jednak życie jest bardzo przewrotne. 1 lipca zamknąłem za sobą drzwi domu, by otworzyć drzwi szpitalnego oddziału. Zdiagnozowano u mnie ostrą białaczkę szpikową. Chciałem pomagać, a teraz sam potrzebuję pomocy".

Dzień Dawcy Dla Michała Plakat

Przed Michałem wiele miesięcy leczenia w szpitalu i przeszczep szpiku. Niestety jego siostra nie jest „zgodna”, więc trzeba znaleźć „genetycznego bliźniaka” – osobę, która podaruje życie Michałowi. Wystarczy poświęć 10 minut, aby zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku.

Co będzię się działo na Spotkaniu po sąsiedzku?


Nowa Stacja, wspólnie z DKMS, Sercem Pruszkowa i Tel-Kabem zaprasza na sobotę pełną zdrowia, wsparcia i integracji. W Strefie Zdrowia będą czekały punkty rejestracji zostania dawcą szpiku. Na scenie głównej odbędzie się pokaz pierwszej pomocy. W agendzie ciekawe spotkanie z ekspertami na scenie głównej o zdrowym odżywianiu, dbaniu o siebie i profilaktyce. 

W Strefie Rozrywki odbedą się pokazy tańca i akrobatyki z KS Gold Sport oraz będzię okazja pograć w gry planszowe z Merfolk . Na dzieci czekać będą kolorowanki w Strefie Kids Puls oraz warsztaty robienia lasów w słoikach z National Geographic! Od godziny 15:00 do 17:00 będzie okazja wziąć udział w wymianie książkowej z Książkowe Wymianki Pruszków!

Strefa Zabawy będzię kusić malowaniem figurkek bitewnych, warsztatami z malowania kamyków i brokatowymi tatuażami. Nie zabraknie towarzystwa maskotki  Rybki Mini, które chętnie zrobią sobie z Wami zdjęcia w insta ramce wydarzenia!

W Strefie Eksperymentów Kids Wonderland otworzy przed dziećmi swoje małe laboratorium i zabierze w świat nauki! Będzie okazja poznać też podstawy robotyki. Na gości będzie czekała mrożona kawa i orzeźwiająca lemoniada! Na Sąsiadów będą czekały Quizy z nagrodami, kóre będą się odbywały na scenie głównej. 

2022 08  Nowa Stacja  Spotkanie Po Sasiedzku  B0 1 (2)

Organizatorzy: Nowa Stacja, Fundacja DKMS, Anna Chomiak (nieidealnaanna.pl), "Aktywne Mamy Działamy!", Klub Honorowych Dawców Krwi "Serce Pruszkowa"

Patronat Honorowy: Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch i Starosta Powiatu Pruszkowskiego Krzysztof Rymuza

Partnerzy: Telewizja Kablowa TEL-KAB, National Geographic, Telewizja PULS, Zdrofit, Zielone Mielone, Merfolk, Wymianki Książkowe, KS Gold Sport, Kids Wonderworld, Fundacja OnkoTeam, Zielone Mielone, Sala Zabaw Fikołki, Zdrofit, Merfolk, KS Gold Sport, Kids Wonderland, Książkowe Wymianki Pruszków, Ołówki St. Majewski. 

Patroni medialni: Telewizja Kablowa TEL-KAB, WPR24, zpruszkowa.pl, Radio Kolor, GPR24.Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: