Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Dlaczego starosta blokuje rozmówców?

Sławomir BUKOWSKI
Wszelkie działania na profilu prywatnym są osobistą sprawą pana Krzysztofa Rymuzy – odpowiedziało biuro prasowe starosty na pytanie, dlaczego blokuje on niektórych mieszkańców na Facebooku.
Starostwo.jpg

Wszelkie działania na profilu prywatnym są osobistą sprawą pana Krzysztofa Rymuzy – odpowiedziało biuro prasowe starosty na pytanie, dlaczego blokuje on niektórych mieszkańców na Facebooku.

W środę opisaliśmy problem zgłoszony nam przez pruszkowiankę, panią Agatę, bardzo zaskoczoną, że starosta na Facebooku zastosował wobec niej funkcję blokady uniemożliwiając udział w dyskusjach. Krzysztof Rymuza posiada dwa profile: jeden jako osoba publiczna i drugi prywatny, ale do komentowania wydarzeń używa głównie drugiego. I selekcjonuje tam osoby, które mogą obserwować jego aktywność w mediach społecznościowych.

Biuro prasowe powiatu pruszkowskiego bardzo szybko odpowiedziało na nasze pytania o przyczyny takiego postępowania:

„W imieniu Krzysztofa Rymuzy Starosty Pruszkowskiego, na polecenie Agnieszki Kuruliszwili Rzecznika Prasowego Powiatu Pruszkowskiego chciałabym poinformować, że na służbowym koncie pana Starosty na facebooku (https://www.facebook.com/krymuza/) nie zablokowano ani
jednego użytkownika wspomnianego portalu społecznościowego (przesyłam dowód w postaci zrzutu ekranu). Konto prywatne osoby fizycznej Krzysztofa Rymuzy nie jest oficjalnym profilem wspomnianej Osoby jako postaci publicznej – Starosty Pruszkowskiego. Wszelkie działania na profilu prywatnym są osobistą sprawą Pana Krzysztofa Rymuzy.

Z poważaniem,
Monika Pawełczyńska-Ślusarczyk
Inspektor, Zespół Komunikacji Zewnętrznej Powiatu Pruszkowskiego”

Komentarz autora:

Media społecznościowe stały się w całej Polsce podstawowym kanałem informacyjnym lokalnych władz. Jednak komunikaty publikowane na oficjalnych profilach to zazwyczaj jednostronny przekaz treści: zapowiedzi wydarzeń, relacje, proste informacje o aktywności urzędników. Dużo atrakcyjniejsze są komentarze zamieszczane na prywatnych profilach radnych, prezydentów, czy starostów. To tam znajdujemy oceny, stanowiska, polemiki i recenzje bieżących wydarzeń, z których wyłania się obraz aktywności politycznej i społecznej. Tam można znaleźć potwierdzenie naszych nadziei i obaw dotyczących perspektywy rozwiązania naszych problemów. Dlatego nowoczesny, rozsądny i niealienujący się od społeczeństwa polityk powinien blokować internautów w naprawdę wyjątkowych sytuacjach, kiedy pada ofiarą pogróżek, wyzwisk, stalkingu – w pozostałych przypadkach takie działanie to dla mnie głównie rejterada przed koniecznością odpowiadania na trudne pytania. Członek lokalnych władz musi mieć grubą skórę i nie szukać wyłącznie poklasku. Otaczanie się klakierami zapewne jest przyjemne, ale my, mieszkańcy, nikomu nie obiecywaliśmy bezstresowego życia za pieniądze z naszych podatków. Media społecznościowe są dla nas – także w Pruszkowie – realnym instrumentem kontroli władzy. I będziemy z tego uprawnienia korzystać. Dlatego ja blokowania kogoś, kto jedynie ma inne zdanie niż ja, nie uznaję.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!