Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Dentysta w Pruszkowskich szkołach

Konstanty CHODKOWSKI
Magistrat podpisał umowę z firmą Corten Medic na realizację świadczeń stomatologicznych na rzecz uczniów pruszkowskich podstawówek.
Dentobus 03.png
Ilustracja: Dentobus 03.png

Magistrat podpisał umowę z firmą Corten Medic na realizację świadczeń stomatologicznych na rzecz uczniów pruszkowskich podstawówek.

Świadczenia obejmą zarówno leczenie jak i profilaktykę stomatologiczną. Pod opieką stomatologa znajdzie się 5559 uczniów szkół podstawowych w Pruszkowie. Usługi z zakresu profilaktyki będą realizowane w gabinetach pielęgniarskich w szkołach, zaś leczenie będzie odbywać się w budynku Szkoły Podstawowej nr 10. Na uczniów wszystkich szkół będzie tam czekać nowoczesny gabinet stomatologiczny, wyposażony przez Corten Medic. Do dyspozycji będzie również dentobus, czyli nowoczesny, mobilny gabinet stomatologiczny.

Dentabus
Dentobus – widok z zewnątrz. Fot.: Corten Medic
Dentobus – wyposażenie wnętrza. Fot.: Corten Medic

Corten Medic rozpocznie działalność od początku przyszłego roku, jednak jeszcze w tym roku ruszy specjalna kampania informacyjna. Rodzice uczniów zostaną poinformowani o zasadach korzystania z usług stomatologa w SP10 podczas specjalnych zebrań. Na terenie szkół będą kolportowane materiały informacyjne przygotowane przez Urząd Miasta oraz firmę Corten Medic. Władze miasta mają również nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się rozpocząć działania profilaktyczne. Wiceprezydent Beata Czyżewska zapewniła podczas rozmowy z portalem zpruszkowa.pl, że firma Corten Medic posiada odpowiedni kontrakt z NFZ oraz duże doświadczenie w realizacji podobnych programów na terenie całego kraju.

Usługi stomatologiczne (zarówno profilaktyka jak i leczenie) na rzecz uczniów pruszkowskich podstawówek będą świadczone bezpłatnie.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Pruszkowska Karta Mieszkanca. Fot.: pruszkow.pl Rekreacja

Co dalej z Pruszkowską Kartą Mieszkańca?

Konstanty CHODKOWSKI

Karta Nadarzyniaka uprawnia mieszkańców gminy Nadarzyn do większej zniżki na pruszkowskiej pływalni "Kapry", niż posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Z Kartą Mieszkańca Michałowic otrzymamy zniżkę na karnet na pływalni przy ul. Gomulińskiego, a z Pruszkowską Kartą Mieszkańca zapłacimy pełną stawkę. Czy program karty mieszkańca czekają (w końcu) jakieś zmiany? Zapytaliśmy o to Prezydenta Pruszkowa, Piotra Bąka.