Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Debata kandydatów na Prezydenta Pruszkowa - już w ten piątek!

Portal zpruszkowa.pl i POP Radio zapraszają na debatę wszystkich kandydatów na Prezydenta Pruszkowa przed I turą wyborów. Debata odbędzie się 5 kwietnia w piątek, o godzinie 17:30 w Sali Audytoryjnej Centrum Dziedzictwa Kulturowego przy ul. Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie.
REDAKCJA POLECA
Debata kandydatów na Prezydenta Pruszkowa - 5 kwietnia 2024 r.
Ilustracja: Debata kandydatów na Prezydenta Pruszkowa - 5 kwietnia 2024 r.
Konstanty Chodkowski

Konstanty CHODKOWSKI

Już w najbliższy piątek, 5 kwietnia, kandydaci na urząd Prezydenta Pruszkowa zmierzą się w publicznej debacie wyborczej. 

Debata odbędzie się w Sali Audytoryjnej w gmachu Centrum Dziedzictwa Kulturowego przy ul. Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie. Wydarzenie rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:30, dlatego wszyscy zainteresowani proszeni są o odpowiednio wcześniejsze zajęcie miejsc na sali. Sala zostanie otwarta tuż po godzinie 17:00. 

Organizatorem debaty jest portal zpruszkowa.pl, który wesprze również redakcja POP Radio. 

Debata wyborcza w Pruszkowie - zasady

Uczestnicy debaty - kandydaci na urząd Prezydenta Pruszkowa - będą wypowiadać się w sześciu blokach tematycznych. Pierwszy i ostatni blok będą poświęcone ogólnej prezentacji sylwetek kandydatów i ich programów wyborczych. Na wypowiedź w tych blokach kandydaci będą mieli po minucie.

Blok od drugiego do piątego poświęcone będą kolejno: ochronie środowiska, infrastrukturze, kulturze i sportowi (jeden blok), oraz oświacie. Na wypowiedź w każdym z nich kandydaci będą mieli po półtorej minuty z wyjątkiem bloku poświęconego kulturze i sportowi - tam kandydaci będą mieli po 2 minuty.

Oprócz tego każdy z uczestników debaty będzie dysponować dodatkowym czasem - półtorej minuty - na wypowiedzi ad voc wobec pozostałych kandydatów. 

Po zakończeniu wypowiedzi w sześciu blokach tematycznych, kandydaci przejdą do udzielania odpowiedzi na pytania "z sali". Pytania te będą mogły być kierowane jedynie do wszystkich kandydatów na raz. Każdy kandydat będzie miał minutę na udzielenie odpowiedzi. Pytania będą mogły być zadawane przez każdą z osób zgromadzonych na publiczności. Kolejne rundy pytań od publiczności będą trwały do wyczerpania czasu spotkania, czyli do godziny 20:00.

Z pełnym regulaminem debaty można zapoznać się po jego uprzednim pobraniu na dysk, pod tym linkiem

Nad przestrzeganiem regulaminu czuwać będą prowadzący debatę: Konstanty Chodkowski, Jan Ochnio oraz Łukasz Dmochowski

Boisko musi być równe

Za najważniejszy parametr w budowaniu regulaminu debaty przyjęto przejrzystość i jasność obowiązujących zasad, bezwzględność w ich stosowaniu oraz równość wobec uczestników. "Boisko meczowe" debaty powinno być równe i symetryczne, a zasady gry nie mogą faworyzować żadnego z jej uczestników. Aby zapewnić, że wydarzenie przebiegnie w zgodzie z tą myślą, podjęto szereg kroków zapewniających każdemu kandydatowi równe traktowanie:

O nadchodzącym terminie debaty przypominać będzie wydarzenie założone na tę okoliczność na Facebooku (pod tym linkiem). 

Liczymy na Państwa obecność!

Pliki do pobrania

Debata Kandydatów Na Prezydenta Pruszkowa I Tura (1) Debata kandydatów na Prezydenta Pruszkowa - I tura (1).pdf (90,11 KB)

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: