Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Dawny budynek Ośrodka Kultury w Brwinowie zostanie przekazany organizacjom pozarządowym

Konstanty CHODKOWSKI
Po przeprowadzce Ośrodka Kultury w Brwinowie do nowo wyremontowanego Pałacu Kultury, nieruchomość przy Rondzie Wacława Kowalskiego opustoszała. Dziś już wiemy, że budynek zostanie przekazany lokalnym organizacjom pozarządowym.
Brwinów - ul. Wilsona 2
Ilustracja: Brwinów - ul. Wilsona 2

4 czerwca 2022 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Pałacu Kultury przy ul. Pałacowej 1 w Brwinowie. Zabytkowa nieruchomość została pozyskana i wyremontowana wspólnymi siłami Gminy Brwinów i Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jej wnętrze zostało zaaranżowane na nową siedzibę Ośrodka Kultury w Brwinowie, który wcześniej mieścił się w małej kamieniczce przy Rondzie Wacława Kowalskiego, w samym centrum Brwinowa. 

Stary budynek, siłą rzeczy, opustoszał. Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński oraz jego zastępca, Sławomir Walendowski, unikali udzielania jednoznacznej odpowiedzi co do przyszłej roli kamienicy. Dopytywani przez portal zpruszkowa.pl zgodnie twierdzili, że w kwestii jej zagospodarowania trzeba jeszcze podjąć kilka kroków, stąd woleliby uniknąć składania przedwczesnych obietnic.

Budynek przy Wilsona 2 w Brwinowie kojarzony dotychczas z Ośrodkiem Kultury stanie się teraz miejscem dla organizacji...

Opublikowany przez Brwinów Środa, 19 lipca 2023

Po roku od tych wydarzeń brwinowski Ratusz ogłosił oficjalnie, że stary budynek Ośrodka Kultury w Brwinowie zostanie zaaranżowany na nowe centrum organizacji społecznych w Brwinowie. W jego salach społecznicy będą mogli gromadzić dokumentację i organizować spotkania. Sam adres byłego Ośrodka Kultury będzie mógł być podawany przez organizacje jako adres do korespondencji. 

Z powodu zmiany funkcji i konieczności dostosowania do nowych potrzeb budynku przy ul. Wilsona 2, niezbędne będzie przeprowadzenie prac modernizacyjnych. Na ten cel gmina Brwinów pozyskała 150 tysięcy złotych z nowego programu Województwa Mazowieckiego "Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023". "Całkowity koszt inwestycji wyniesie prawie 1,2 mln złotych" - czytamy na oficjalnej stronie brwinowskiego Ratusza

Otwarcie Pałacu Kultury w Brwinowie

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie Pałacu Kultury w Brwinów. Byliśmy na miejscu 🤩 👇

Opublikowany przez Jestem z Pruszkowa Niedziela, 5 czerwca 2022

 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: