Co się dzieje w Pruszkowie w weekend 6-8 stycznia? Przegląd wydarzeń kulturalnych!

Pierwszy długi weekend w 2023 roku przed nami. Sprawdzamy, jak można spędzić aktywnie i rodzinnie czas w Pruszkowie. Zobaczmy, co dzieje się w naszym mieście 6, 7 i 8 stycznia.

Jpg 20230104 124455 0000

Pierwszy weekend nowego roku jest wydłużony – zyskaliśmy wolny piątek. To idealna okazja, aby skorzystać z kulturalnej oferty Pruszkowa.

6 stycznia: koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Mazowsza

W piątek 6 stycznia o godzinie 19:00 w parafii św. Józefa przy ulicy Helenowskiej 3 w Pruszkowie odbędzie się koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Usłyszymy m.in „Bóg się rodzi”, „W żłobie leży”, „Lulajże Jezuniu” oraz inne znane i lubiane pastorałki. Na koncert zaprasza starosta powiatu pruszkowskiego Krzysztof Rymuza. Potrwa on około 60 minut i jest bezpłatny.

1460x616

7 stycznia: mecz Znicz Basket Pruszków i Kolejarz Basket Radom

Fani sportowych emocji mogą się wybrać na mecz Znicz Basket Pruszków i Kolejarz Basket Radom w sobotę 7 stycznia o godzinie 18:00 w CKiS Hala Znicz przy ul. Bohaterów Warszawy 4 . Znicz Basket założony w 2005 roku kontynuuje szczytne pruszkowskie tradycje od 18 lat, godnie reprezentując nasze miasto w 1 Lidze Mężczyzn. MKS Znicz Basket Pruszków chlubi się największą frekwencją w grach zespołowych rozgrywanych w hali na terenie powiatów: grodziskiego, grójeckiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, sochaczewskiego, warszawa zachód oraz żyrardowskiego. Na sportowe wydarzenie zapraszane są całe rodziny. 

4f37c7b7d09424 05018706

8 stycznia: koncert kolęd w wykonaniu ZTL „Pruszkowiacy”

Kolejny koncert kolęd i pastorałek, tym razem organizowany przez prezydenta Pawła Makucha i Urząd Miasta Pruszkowa, odbędzie się w niedzielę 8 stycznia 2023 o godzinie 19:00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy placu Stefana Kard. Wyszyńskiego 1 w Pruszkowie. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wykona Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy” wraz ze swoją kapelą. Wysłuchamy m.in „Przybieżeli do Betlejem”, „Bóg się rodzi” czy pastorałki „Chojka”. Wstęp bezpłatny.

Koledowanie Pruszkowiacy

8–9 stycznia: wystawa czasowa Nostalgia

Przypominamy, że tylko do niedzieli 8 stycznia można bezpłatnie obejrzeć wystawę „Nostalgia” w Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie.  O pruszkowskim Porcelicie, o którym opowiada wystawa, pisaliśmy TUTAJ. Zapraszamy do Oranżerii MSHM przy placu Jana Pawła II 2.  Wystawa czynna w sobotę i niedzielę w godzinach 11.00–17.00.

Projekt Bez Tytułu (5)

6–8 stycznia: Multikino w Nowej Stacji

Świąteczny weekend można spędzić w kinie w CH Nowa Stacja. W piątek 6 stycznia pierwsze seanse rozpoczynają się o godziny 10:00, a kończą po 21:00. W repertuarze m.in. „Avatar. Istota wody", „Fabelmanowie” (najnowszy film Spilberga), „Kot w butach. Ostatnie życzenie”. Fanów Jenifer Lopez zainteresuje komedia romantyczna „Wystrzałowe wesele”, a ja polecam dramat biograficzny o Whitney Houston. Dodatkowo w sobotę i niedzielę będzie okazja obejrzeć premierowy koncert „Andre Rieu w Dublinie” – miłośnicy muzyki klasycznej mogą wybrać się w muzyczną podróż do zielonej stolicy Irlandii. 

R (1)

7–8 stycznia: Muzeum Dulag 121

W sobotę w godzinach 12:00–17:00, a w niedzielę 11:00–16:00 można odwiedzić Muzeum Dulag 121 przy ul. 3-go Maja 8A. Bilety są płatne: ulgowy – 4 zł, normalny – 6 zł, rodzinny (ważny tylko w niedzielę) – 6 zł. Warto uzbroić się w gotówkę, bo tylko tak zapłacimy za wejściówki. Muzeum opowiada o obozie Dulag 121 oraz porusza problematykę historii Polski i Europy XIX i XX wieku.

R

Które z proponowanych wydarzeń najbardziej Wam interesuje?

 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: