Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Co robić w Tłusty Czwartek w Pruszkowie?

Anna CHOMIAK
Ostatni czwartek przed Środą Popielcową, czyli Tłusty Czwartek, to okazja do zjedzenia pysznych łakoci. Jakie atrakcje z okazji Tłustego Czwartku czekają na nas w Pruszkowie? Gdzie zaopatrzyć się w najsmaczniejsze pączki? Jak kreatywnie i wartościowo spędzić ten czas w naszym mieście?
Donuts G95ddbf745 1280
Ilustracja: Donuts G95ddbf745 1280

Tegoroczny Tłusty Czwartek w Pruszkowie, to nie tylko okazja to zjedzenia pysznego pączka, ale również doskonały pretekst do zrobienia czegoś dobrego dla innych. W artykule zgromadziłam pomysły na kreatywne, słodkie i wartościowe świątowanie ostatniego momentu przed Wielkim Postem. 

Zatem co robić w Pruszkowie w Tłusty Czwartek?

Po pierwsze wesprzeć akcję honorowego oddawania krwi pt. GORĄCE SERCA. Klub HDK "Serce Pruszkowa" wraz z Powiatem Pruszkowskim zachęcają do oddawania krwi. Akcja będzie miała charakter stacjonarny i odbędzie się 24 lutego 2022 r. w godz. 9.00-13.00 w budynku „Przystanku Pruszków” przy ul. Sienkiewicza 2 w Pruszkowie. Z okazji Tłustego Czwartku na dawców będą czekały pączki.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

274134083 2133722436785463 8664945876251235211 N

Po drugie można wybrać się na bezpłatne warsztaty dekorowania makaroników, dounatów i mini poczuszków w Nowej Stacji.  24 lutego w pruszkowskim centrum handlowym będzie na Was czekało stoisko do dekoracji łakoci. Od godziny 15:00 do 20:00 w ramach słodkich  i bezpłatnych warsztatów będzie można:

Wydarzenie adresowane jest do dzieci i dorosłych. Zostań stylistą i stwórz własny, niepowtarzalny deser, taki jak lubisz najbardziej. Atrakcja dla osób lubiących oryginalne smaki, nie tylko pączki.

Więcej informacji tutaj.

N Q Gy Bu Ng

 
Po trzecie zalecamy zjeść pysznego pączka, takiego jak najbardziej lubisz! Obowiazkowo w towarzystwie osób które się kocha i lubi. A potem z radością udać się na spacer po Pruszkowie. Nasza Redakcja poleca następujące miejsca:
  • Manufaktura Pączków Tradycyjnych ul. Sienkiewicza 2d
  • Piekarnia/Cukiernia na ul. Kościelnej
  • Cukiernia Jan Jeżak al. Wojska Polskiego 52a
  • Słodki Świat Ciast ul. Wojska Polskiego 31
  • Cafe Malavi - to mój wybór. Znajdziesz tu wegańskie pączki z konfiturą różaną, oraz pączki z advocatem i nadzieniem malinowym.

A Wy jak spędzicie Tłusty Czwartek w tym roku? Koniecznie dajcie znać i napiszcie, gdzie kupujecie pączki w naszym mieście? 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: