Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Chaos na kolei trwa. Oto nowa lista odwołanych pociągów z Pruszkowa

Sławomir BUKOWSKI
Od poniedziałku 20 marca pasażerów czeka sporo niemiłych niespodzianek. Część pociągów odwołano, jednak nadal figurują one w internetowych wyszukiwarkach.
Koleje Mazowieckie Wnętrze
Ilustracja: Koleje Mazowieckie Wnętrze

Po kompromitacji towarzyszącej korekcie rozkładu jazdy od 12 marca (ogromne zatory na liniach, pociągi wpuszczane na niewłaściwe tory) sztab kryzysowy, złożony z przedstawicieli spółki PKP PLK (to ona odpowiada za ten chaos) oraz przewoźników: Kolei Mazowieckich oraz SKM Warszawa, ogłosił kolejną listę pociągów, które od poniedziałku 20 marca zostają odwołane, mimo że nadal figurują w rozkładzie.

Oto lista pociągów KM z Pruszkowa, które nie będą kursować. W kierunku Warszawy:

– 6.35 – do Warszawy Zachodniej,

– 7.35 – do Warszawy Głównej,

– 12.26 – do Warszawy Głównej,

– 17.18 – do Warszawy Głównej,

– 19.19 – do Warszawy Wschodniej.

W kierunku Grodziska Mazowieckiego odwołane zostają pociągi odjeżdżające z Pruszkowa o godzinie:

– 5.14 – do Grodziska Maz. (jadący z Warszawy Targówek),

– 7.02 – do Żyrardowa (jadący z Warszawy Zachodniej),

– 7.28 – do Grodziska Maz. (jadący z Warszawy Zachodniej),

– 8.34 – do Grodziska Maz. (jadący z Warszawy Głównej),

– 9.14 – do Grodziska Maz. (jadący z Warszawy Głównej).

To nie wszystko. Pociąg odjeżdżający z Pruszkowa o godz. 8.13, który powinien pojechać do Warszawy Głównej, skierowany zostanie do Warszawy Gdańskiej, bez zatrzymywania na stacjach pośrednich na odcinku od Pruszkowa do Warszawy Gdańskiej. W przeciwnym kierunku taka sama zmiana dotknie pociąg, który powinien wyruszyć o 14.57 z Warszawy Głównej do Grodziska Mazowieckiego – zacznie bieg na stacji Warszawa Gdańska i na odcinku do Pruszkowa pojedzie bez zatrzymania.

Znacznie więcej utrudnień niż mieszkańcy Pruszkowa mają pasażerowie linii piaseczyńskiej – tam nie tylko odwołano sporo pociągów Kolei Mazowieckich, ale i część kursów dopiero co uruchomionej linii SKM S40 (Piaseczno – Warszawa Główna).

Powodem chaosu jest trwająca przebudowa Dworca Zachodniego, jednak za prowadzenie ruchu pociągów i układanie rozkładu jazdy odpowiada państwowa spółka PKP PLK – to ją wskazują jako odpowiedzialną za opóźnienia i odwoływanie połączeń przedstawiciele KM i SKM. Do dziś PKP PLK nie przeprosiła za to, co zafundowała pasażerom. Kontrolę w niej zapowiedział Urząd Transportu Kolejowego.

Odwołane pociągi nie będą kursować aż do 14 kwietnia, kiedy to wprowadzona zostanie kolejna korekta rozkładu jazdy – niestety, dla mieszkańców Pruszkowa wyjątkowo niekorzystna. O jej szczegółach napiszemy w kwietniu.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: