Budżet Obywatelski 2020 – wyniki głosowania

(75)

W końcu ogłoszono wyniki głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, który zrealizowany zostanie w 2020 r. Przypominamy, że w puli było ponad 1,7 mln zł, a konkurujących ze sobą projektów aż 80! Kto zwyciężył?

Urząd Miasta ogłosił wyniki głosowania, które odbyło się w dniach 19-26 sierpnia. Choć znane są liczby punktów oraz zwycięzcy w konkretnych obszarach, tajemnicą pozostaje to, które projekty ostatecznie zostaną zrealizowane.

Zgodnie z Harmonogramem wdrażania i realizacji BO 2020, podajemy wyniki głosowania i listę rankingową dla każdego…

Opublikowany przez Budżet Obywatelski Pruszków Poniedziałek, 2 września 2019

Z całą pewnością jednak możemy stwierdzić, że wcielenia w życie doczekają się te projekty, który zwyciężyły w swoich obszarach. W obszarze I (Żbików) zwyciężył „mały kolorowy świat…”, w obszarze II (Gąsin) „złota rączka dla seniora”, w obszarze III (Malichy i Tworki) „osiedlowa świetlica”, w obszarze IV (Ostoja i Porcelit) „budki lęgowe dla jerzyków”, w obszarze V (Centrum) „Seniorada IV”, w obszarze VI (Stare śródmieście) wydanie publikacji „Walka o szkołę…”, natomiast w obszarze VII (Os. Staszica i Os. Prusa) „Aktywny senior”.

Wymienione wyżej projekty jednak jedynie na 485 tys. zł, czyli nieco mniej niż 1/3 całej, przeznaczonej na tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego, kwoty. Co z pozostałymi propozycjami? Oficjalnej listy jeszcze nie ma, jednakże na pruszkowskim forum pojawił się wpis Jaśka Nan, który samodzielnie dokonał wyliczeń i opublikował w sieci nieoficjalną listę projektów, które najprawdopodobniej zostają zakwalifikowane do realizacji.

Nieoficjalna lista projektów najprawdopodobniej zakwalifikowanych do realizacji.

Jeżeli oficjalna lista pokryje się z tą przygotowaną przez Jaśka Nan, to w 2020 r. w Pruszkowie zostanie zrealizowanych aż 25 spośród 80 projektów, w tym: 5 projektów to budki lęgowe, 4 projekty typu aktywny senior, 3 projekty „serce bije w pruszkowie”, 6 projektów rekreacyjno-sportowych (świetlice, place zabaw i boisko, teqball).

“Jakiekolwiek opinie zawarte w artykule są osobistymi poglądami jego autora i nie odzwierciedlają opinii innych autorów bloga zpruszkowa.pl ani opinii wydawcy bloga zpruszkowa.pl. Polityka wydawcy wymaga kategorycznie od autorów, by nie używali określeń zniesławiających, nie naruszali ani nie zezwalali na naruszanie praw autorskich ani jakichkolwiek innych regulacji prawnych korzystając z bloga zpruszkowa.pl. Jakiekolwiek publikacje sprzeczne z polityką wydawcy stanowią przekroczenie zakresu uprawnień autora publikacji. Wydawca nie bierze odpowiedzialności za tego typu publikacje, a autor będzie osobiście ponosić odpowiedzialność za powstałe w wyniku jego publikacji szkody i zobowiązania.”

Jasiek Ochnio

Reżyser, scenarzysta, pisarz, w wolnych chwilach dziennikarz. Pruszkowiak od małego. Absolwent LO im. Tadeusza Kościuszki.

PROFIL REDAKTORA