Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Budżet Obywatelski 2020 – wyniki głosowania

Jasiek OCHNIO
W końcu ogłoszono wyniki głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, który zrealizowany zostanie w 2020 r. Przypominamy, że w puli było ponad 1,7 mln zł, a konkurujących ze sobą projektów aż 80! Kto zwyciężył?

W końcu ogłoszono wyniki głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, który zrealizowany zostanie w 2020 r. Przypominamy, że w puli było ponad 1,7 mln zł, a konkurujących ze sobą projektów aż 80! Kto zwyciężył?

Urząd Miasta ogłosił wyniki głosowania, które odbyło się w dniach 19-26 sierpnia. Choć znane są liczby punktów oraz zwycięzcy w konkretnych obszarach, tajemnicą pozostaje to, które projekty ostatecznie zostaną zrealizowane.

Zgodnie z Harmonogramem wdrażania i realizacji BO 2020, podajemy wyniki głosowania i listę rankingową dla każdego…

Opublikowany przez Budżet Obywatelski Pruszków Poniedziałek, 2 września 2019

Z całą pewnością jednak możemy stwierdzić, że wcielenia w życie doczekają się te projekty, który zwyciężyły w swoich obszarach. W obszarze I (Żbików) zwyciężył „mały kolorowy świat…”, w obszarze II (Gąsin) „złota rączka dla seniora”, w obszarze III (Malichy i Tworki) „osiedlowa świetlica”, w obszarze IV (Ostoja i Porcelit) „budki lęgowe dla jerzyków”, w obszarze V (Centrum) „Seniorada IV”, w obszarze VI (Stare śródmieście) wydanie publikacji „Walka o szkołę…”, natomiast w obszarze VII (Os. Staszica i Os. Prusa) „Aktywny senior”.

Wymienione wyżej projekty jednak jedynie na 485 tys. zł, czyli nieco mniej niż 1/3 całej, przeznaczonej na tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego, kwoty. Co z pozostałymi propozycjami? Oficjalnej listy jeszcze nie ma, jednakże na pruszkowskim forum pojawił się wpis Jaśka Nan, który samodzielnie dokonał wyliczeń i opublikował w sieci nieoficjalną listę projektów, które najprawdopodobniej zostają zakwalifikowane do realizacji.

Nieoficjalna lista projektów najprawdopodobniej zakwalifikowanych do realizacji.

Jeżeli oficjalna lista pokryje się z tą przygotowaną przez Jaśka Nan, to w 2020 r. w Pruszkowie zostanie zrealizowanych aż 25 spośród 80 projektów, w tym: 5 projektów to budki lęgowe, 4 projekty typu aktywny senior, 3 projekty „serce bije w pruszkowie”, 6 projektów rekreacyjno-sportowych (świetlice, place zabaw i boisko, teqball).

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Pruszkowska Karta Mieszkanca. Fot.: pruszkow.pl Rekreacja

Co dalej z Pruszkowską Kartą Mieszkańca?

Konstanty CHODKOWSKI

Karta Nadarzyniaka uprawnia mieszkańców gminy Nadarzyn do większej zniżki na pruszkowskiej pływalni "Kapry", niż posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Z Kartą Mieszkańca Michałowic otrzymamy zniżkę na karnet na pływalni przy ul. Gomulińskiego, a z Pruszkowską Kartą Mieszkańca zapłacimy pełną stawkę. Czy program karty mieszkańca czekają (w końcu) jakieś zmiany? Zapytaliśmy o to Prezydenta Pruszkowa, Piotra Bąka.