Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Brwinowianie zagrali dla Filipka

Konstanty CHODKOWSKI
W ubiegłą niedzielę odbył się pierwszy turniej siatkówki plażowej w historii Brwinowa. Zawody zostały zorganizowane przez sekcję siatkarską Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.
Gramydlafilipka.jpeg
Ilustracja: Gramydlafilipka.jpeg

W ubiegłą niedzielę odbył się pierwszy turniej siatkówki plażowej w historii Brwinowa. Zawody zostały zorganizowane przez sekcję siatkarską Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

Wczesnym rankiem w Zielonym Zakątku w Koszajcu stawiło się szesnastu śmiałków biorących udział w turnieju charytatywnym „Gramy dla Filipka”. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy – po cztery pary każda. Następnie, po rozgrywkach grupowych turniej przeszedł w fazę pucharową, w której ostatecznymi zwycięzcami została para doświadczonych graczy: Dariusz Cybulski i Bartosz Kaczyński. Drugie miejsce zajął duet: Kacper Trzciałkowski i Rafał Nastarowicz. Ostatnie miejsce na podium zajęła para Piotr Płaza – Grzegorz Mieszała.

Prawdziwym wygranym turnieju został jednak 6-letni Filip Garnowski – młody mieszkaniec Brwinowa, który zmaga się ze skomplikowaną, wrodzoną wadą serca. W Internecie trwa zbiórka na leczenie chłopca w USA, a dzięki turniejowi w Brwinowie została ona zasilona dodatkową kwotą 2650 zł! Ponadto TG „Sokół” zorganizowało licytację charytatywną siatkarskich gadżetów i pamiątek – wszystko to na rzecz ratowania życia młodego Brwinowianina.„Turniej siatkówki był tylko pretekstem do zbiórki. Bardzo się cieszę, że dzięki tym zawodom udało się zebrać tak dużą kwotę. Co więcej – dzięki temu turniejowi wiele osób pierwszy raz dowiedziało się o sprawie Filipka.” – powiedział po zawodach organizator Rafał Nastarowicz. Dodał, że w szeregach TG “Sokół” rozważany jest pomysł organizacji cyklicznych imprez charytatywnych na terenie gminy Brwinów.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: