Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Brwinów: ruszyły konsultacje w sprawie kamienicy przy Wilsona 2

Konstanty CHODKOWSKI
We wtorek rozpoczęły się konsultacje w sprawie zasad użytkowania nowego ośrodka dla organizacji pozarządowych w Brwinowie.
Brwinów - konsultacje w sprawie kamienicy przy ul. Wilsona 2

W miniony wtorek, 9 stycznia, w remizie OSP Brwinów odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące funkcjonowania kamienicy przy ul. Wilsona 2, gdzie dawniej mieścił się ośrodek kultury.

Świeżo wyremontowana nieruchomość ma zostać przekształcona w ośrodek dla brwinowskich organizacji pozarządowych i aktywnych grup nieformalnych. Spotkanie, jako pierwsze w cyklu, poświęcone było określeniu potrzeb i oczekiwań przyszłych użytkowników budynku.

Dawna siedziba “OKej” w Brwinowie opustoszała po tym, jak gmina ukończyła remont pałacu Wierusz-Kowalskich, zlokalizowanym w Parku Miejskim. Pałac stał się nowym domem ośrodka kultury, zaś kamienica przy ul. Wilsona pozostała do dyspozycji gminy (pisaliśmy o tym tutaj). 

Burmistrz Arkadiusz Kosiński zadeklarował wtedy, że nieruchomość nie zostanie wystawiona na sprzedaż, lecz w dalszym ciągu będzie służyć społeczności  miasta i gminy. Włodarzowi udało się pozyskać środki zewnętrzne na jej remont i przystosowanie do nowych potrzeb. Po kilku tygodniach było już jasne, że nowym przeznaczeniem kamienicy będzie przestrzeń dla lokalnych organizacji pozarządowych. 

Niedawno na Facebooku pojawiły się zdjęcia odnowionych wnętrz budynku. Teraz nadszedł moment na ustalenie reguł korzystania z kamienicy. W tym celu gmina zaprosiła ekspertów z Fundacji Obserwatorium, którzy przeprowadzili pierwsze spotkanie konsultacyjne z lokalną społecznością.

Zgodnie z zaproponowaną przez nich metodologią, regulamin ośrodka powinien powstać wspólnym wysiłkiem po zakończeniu cyklu trzech spotkań. W tym czasie działacze z Obserwatorium będą gromadzić i agregować informacje zebrane od mieszkańców. Jak wskazywali podczas wtorkowego spotkania, ich celem jest stworzenie zestawu zasad, które będą wychodzić naprzeciw potrzebom jak najszerszej grupy użytkowników budynku. 

O terminach kolejnych spotkań brwinowski Ratusz będzie informować na bieżąco. 

Potem pozostanie już tylko kwestia nazwania nowej brwinowskiej instytucji. Tutaj jednak pojawiła się już pewna interesująca koncepcja (patrz post poniżej)…

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!