Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Bohaterska postawa nauczyciela z Nadarzyna

Konstanty CHODKOWSKI
Do zdarzenia doszło w Pruszkowie przy ul. Chopina.
Skrzyżowanie ul. Powstańców i Chopina w Pruszkowie
Ilustracja: Skrzyżowanie ul. Powstańców i Chopina w Pruszkowie

Do zdarzenia doszło w Pruszkowie przy ul. Chopina. Starszy męzczyzna przewrócił się na ulicy, rozbił czoło i nie mógł się podnieść. Według relacji zamieszczonej na jednym z lokalnych forów na Facebooku, chodnik mijało w tym czasie wiele aut, lecz tylko jedno zatrzymało się. Jego kierowca podszedł do mężczyzny i pomógł mu pozbierać się z ziemi, zawiózł do domu, upewnił się, że wszystko w porządku i poinformował rodzinę.

Jak się później okazało, starszym mężczyzną był 86-letni lekarz, prywatnie ojciec wójt Gminy Michałowice, Małgorzaty Pacheckiej. Osobą, która mu pomogła, okazał się być Adrian Zabłocki - nauczyciel WF w Nadarzynie. Opinię publiczną poinformowała o zdarzeniu wójt Pachecka. "Dziękuję Panu. Jest Pan nauczycielem. Dzisiaj 1 września – życzę Panu satysfakcji z pracy. Chciałabym, aby moje dzieci uczył Nauczyciel taki jak Pan." - napisała

Komentarz autora: wiele razy natykamy się - tak w Internecie jak i w realu - na oznaki znieczulicy społecznej i obojętności na krzywdę. Ba! Nieraz mamy do czynienia z komentarzami nawołującymi wprost do nicnierobienia, "odpuszczania" czy "no-i-co-izmu". Niech więc ten krótki artykuł stanowi pokrzepienie dla tych, którzy w obliczu zagrożenia cudzego zdrowia lub życia nie mają wątpliwości co do postawy, jaką powinni przybrać. Bez względu na okoliczności, takie zachowania powinny zawsze być dostrzegane i nagradzane. Brawo!

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: