Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Blisko ludzi i bez nadęcia - Grodzisk Mazowiecki świętuje otwarcie obwodnicy

Konstanty CHODKOWSKI
Zachodnia obwodnica Grodziska Mazowieckiego jest już otwarta, a aładze miasta zaprezentowały oryginalne podejście do ceremonii "przecięcia wstęgi".
Grodzisk Mazowiecki - otwarcie zachodniej obwodnicy miasta
Ilustracja: Grodzisk Mazowiecki - otwarcie zachodniej obwodnicy miasta

W poniedziałek o godzinie 6 rano nastąpiło otwarcie nowej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego dla ruchu drogowego. Od tej pory kierowcy mogą korzystać z nowej drogi łączącej Kałęczyn z grodziskim węzłem autostrady A2, bez konieczności przejeżdżania przez centrum miasta. 

Najważniejszym celem tej planowanej od 20 lat inwestycji było wyprowadzenie ruchu ciężarowego z miejskich ulic. Jeśli zdać się na opinie internautów - pod tym kątem obwodnica już od pierwszych dni zdaje się sprawdzać znakomicie. Mieszkańcy Grodziska udowadniają to publikując w Internecie zdjęcia skrzyżowań, które zwykle w godzinach szczytu były zakorkowane. Po otwarciu nowej trasy na mieście nie widać korków, a co ważniejsze - nie widać również TIR-ów i ciężarówek rozjeżdżających drogi gminne. 

Z drugiej strony jednak - jak to w Internecie - nie brak też słów krytyki. Kierowcy narzekają na organizację ruchu na samej obwodnicy. Zgodnie z ich relacją głównym problemem jest zła regulacja sygnalizacji świetlnej, co ma się przyczyniać do powstawania korków. Urzędnicy grodziskiego magistratu zapewniają jednak, że cały czas przyglądają się sytuacji na nowo otwartej drodze i razem z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich gotowi są do wdrażania stosownych modyfikacji. 

Przecięcie wstęgi, czyli można inaczej

Ceremonie “przecięcia wstęgi” nowo otwieranych obiektów kojarzą się raczej z partyjną “oficjałką”, w której pierwsze skrzypce grają politycy, zaś publiczność składa głównie z urzędników. Fotorelacje z takich wydarzeń, które zwykliśmy oglądać w Internecie i prasie, skupiają się zwykle na prezentowaniu sylwetek dygnitarzy, nie zaś na otwieranym obiekcie. 

Władze Grodziska Mazowieckiego postanowiły tym razem podejść do sprawy nieco inaczej. Do ceremonii zaproszono mieszkańców gminy - i to nie tylko wybranych, ale wszystkich, którzy tylko mają na to ochotę. Wspólnie, na kilkusetmetrowym odcinku nowej drogi, każdy miał możliwość przecięcia swojego kawałka wstęgi i tym samym wzięcia udziału w biciu dwóch rekordów Polski: największej liczby osób trzymających wstęgę oraz największej liczby osób przecinających wstęgę.  

❤️ DRODZY MIESZKAŃCY POBILIŚMY WSPÓLNIE REKORD POLSKI! ❤️ Z całego serca dziękujemy wszystkim za przybycie na wczorajsze...

Opublikowany przez Grodzisk Mazowiecki Niedziela, 5 lutego 2023

Szczęśliwie, pomimo mrozów, frekwencja dopisała i rekord udało się pobić. Do wyrównania dotychczasowego wyniku potrzebne było zgromadzenie przynajmniej 1656 osób jednocześnie trzymających i przecinających wstęgę. Dzięki temu sympatycznemu akcentowi, władzom miasta udało się zyskać na rozgłosie medialnym i tym samym na promocji i utrwalaniu pozytywnego wizerunku miasta poza jego granicami. 

Biciu rekordu Polski towarzyszyło również wiele imprez okolicznościowych, w tym m.in. koncert zespołu Enej, który odbył się w (również niedawno otwartej) sali widowiskowej Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Mazowieckim. 

Otwarcie Obwodnicy Grodziska Mazowieckiego4 lutego 2023 r.

🥳Za nami uroczyste, historyczne i wzruszające otwarcie obwodnicy!🎉 ❤️Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że to wydarzenie było tak wyjątkowe: Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, OSiR - Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki, Hala Widowiskowo - Sportowa CAIIS, Hufiec ZHP Grodzisk Mazowiecki, OSP Grodzisk Mazowiecki, OSP Kłudno Stare, OSP Izdebno Kościelne, Ochotnicza Straż Pożarna w Książenicach, Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp z o o w Grodzisku Maz, ZGK Grodzisk Mazowiecki, KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki Grodziski Klub Szermierczy, UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz. GKK OPTY MAZOWSZE Grodzisk Mazowiecki, UKS Piranie, UKS Sporting, UKS Budo Grodzisk Mazowiecki, Klub Sportowy Taekwon-do Grodzisk Mazowiecki Chrzanów Mały, Sołectwo Kozery, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych Nr 2 w Grodzisku Mazowieckim, Osiedle Książenice, Aryzta Polska Budokrusz, Dartom, Duo-Tes Spółka Komandytowa, FIB Investment, Gedeon Richter Polska, ZPC Milanówek, Raben Polska, Park Handlowy Retalia Metropolia Warszawa, Radio Bogoria 👏🙏Ale przede wszystkim podziękowania wędrują do Was DRODZY MIESZKAŃCY, bo dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu mamy rekord Polski w przecięciu wstęgi! JESTEŚCIE NAJLEPSI! 💪 Wstęgę przecinały także delegacje z miasta partnerskich: Stadt Weiz i Miasto Giżycko 👍 🎼🎹Na scenie wystąpili: Grodziska Orkiestra Rozrywkowa przy udziale solistów Dagmara Jaworska oraz Krystian Embradora, Viki Gabor, Enej a także chóry: Grodziski Chór Bogorya, Grodziski Chór Cantata, Adoramus - Chór Parafii MBNP w Grodzisku Mazowieckim, Amabile PSM I-st. im. Tadeusza Bairda. Na obwodnicy zaśpiewali dla nas także wokaliści grupy wokalnej Dagmary Jaworskiej.👏🔥 #RekordPolski2023 #rekordwprzecięciuwstęgi #rekordPolskidlaGrodziskaMazowieckiego

Opublikowany przez Grodzisk Mazowiecki Wtorek, 7 lutego 2023

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: