Po wakacyjnej przerwie wracają warsztaty dla przyszłych i obecnych mam: "Aktywne MamyDziałamy". To cykl darmowych spotkań dla kobiet, na które mogą przyjść z dziećmi i zrobić coś dobrego dla siebie. Warsztaty odbywają się w środy w godzinach 11:00-13:00 w Pokoju Wyciszeń w CH Nowa Stacja w Pruszkowie. Dokładna lokalizacja to 1 piętro, obok lokalu F4. 

Co będzię się działo na warsztach Aktywne Mamy Działamy?

 Po sukcesie ostatniej edycji kobiecych spotkań, będą kontynuowane dwa cykle: o rozwoju osobistym, oraz o korzyściach płynących z czytania książek dzieciom. Od 7 września Edyta Zakrocka-Szczęsna, coachini z Pracowni "Elementy Szczęścia" poprowadzi 5 spotkań w ramach Projektu "Po co nam trudne emocje?". Mamy wraz z dziećmi będą miały okazje dowiedzieć się nieco więcej o sobie, współodczuwaniu emocji i doświadcvzaniu tego co choć trudne, to bardzo potrzebne i ważne. Spotkania z ekspertką, będą odbywały się w kameralnym gronie. Kobiecy krąg wraz z dziećmi będzie praktykował uważność na matach, preferowany lużny strój, umożliwiający swododną rozmowę i medytację. 

Qnk F7 G5o

Dlaczego czytanie dzieciom książek jest tak ważne?

Druga część jesieni warsztatów Aktywne Mamy Działamy upłynie pod hasłem czytania książek dla dzieci. Na prośbę uczestniczek przedłużamy zajęcia z blogerką książkową Magdą Brudnicką, autorką bloga Mama Basi Czyta. 5 spotkań czytelniczych, będzię dedykowane również emocjom - mamy będą mogły zainspirować się ciekawymi pozycjami książkowymi, oraz dowiedzieć się, jak rozmawiać z maluchami o emocjach. 

Zapisy na warsztaty odbywają się na Facebooku Aktywne Mamy Działamy, poprzez wysłanie wiadomości. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na spotkania można przyjść z dziećmi lub bez. Idea spotkań ma aktywizować mamy przebywające na urlopach macierzyńskich i wychowawczych do integracji z lokalnymi mamami, oraz rozwoju osobistego, "mama, też potrzebuje rozrywki".