Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Bezpłatne warsztaty dla mam z dziećmi wracają do Pruszkowa!

Anna CHOMIAK
Od środy 7 września wracają bezpłatne warsztaty Aktywne Mamy Działamy w Nowej Stacji. Najbliższe 3 miesiące mamy i kobiety w ciąży będą mogły spędzać na warsztach rozwojowych poruszających tematykę emocji.
286598986 540266950921830 554196687315764126 N
Ilustracja: 286598986 540266950921830 554196687315764126 N

Po wakacyjnej przerwie wracają warsztaty dla przyszłych i obecnych mam: "Aktywne MamyDziałamy". To cykl darmowych spotkań dla kobiet, na które mogą przyjść z dziećmi i zrobić coś dobrego dla siebie. Warsztaty odbywają się w środy w godzinach 11:00-13:00 w Pokoju Wyciszeń w CH Nowa Stacja w Pruszkowie. Dokładna lokalizacja to 1 piętro, obok lokalu F4. 

Co będzię się działo na warsztach Aktywne Mamy Działamy?

 Po sukcesie ostatniej edycji kobiecych spotkań, będą kontynuowane dwa cykle: o rozwoju osobistym, oraz o korzyściach płynących z czytania książek dzieciom. Od 7 września Edyta Zakrocka-Szczęsna, coachini z Pracowni "Elementy Szczęścia" poprowadzi 5 spotkań w ramach Projektu "Po co nam trudne emocje?". Mamy wraz z dziećmi będą miały okazje dowiedzieć się nieco więcej o sobie, współodczuwaniu emocji i doświadcvzaniu tego co choć trudne, to bardzo potrzebne i ważne. Spotkania z ekspertką, będą odbywały się w kameralnym gronie. Kobiecy krąg wraz z dziećmi będzie praktykował uważność na matach, preferowany lużny strój, umożliwiający swododną rozmowę i medytację. 

Qnk F7 G5o

Dlaczego czytanie dzieciom książek jest tak ważne?

Druga część jesieni warsztatów Aktywne Mamy Działamy upłynie pod hasłem czytania książek dla dzieci. Na prośbę uczestniczek przedłużamy zajęcia z blogerką książkową Magdą Brudnicką, autorką bloga Mama Basi Czyta. 5 spotkań czytelniczych, będzię dedykowane również emocjom - mamy będą mogły zainspirować się ciekawymi pozycjami książkowymi, oraz dowiedzieć się, jak rozmawiać z maluchami o emocjach. 

Zapisy na warsztaty odbywają się na Facebooku Aktywne Mamy Działamy, poprzez wysłanie wiadomości. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na spotkania można przyjść z dziećmi lub bez. Idea spotkań ma aktywizować mamy przebywające na urlopach macierzyńskich i wychowawczych do integracji z lokalnymi mamami, oraz rozwoju osobistego, "mama, też potrzebuje rozrywki". 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Pruszkowska Karta Mieszkanca. Fot.: pruszkow.pl Rekreacja

Co dalej z Pruszkowską Kartą Mieszkańca?

Konstanty CHODKOWSKI

Karta Nadarzyniaka uprawnia mieszkańców gminy Nadarzyn do większej zniżki na pruszkowskiej pływalni "Kapry", niż posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Z Kartą Mieszkańca Michałowic otrzymamy zniżkę na karnet na pływalni przy ul. Gomulińskiego, a z Pruszkowską Kartą Mieszkańca zapłacimy pełną stawkę. Czy program karty mieszkańca czekają (w końcu) jakieś zmiany? Zapytaliśmy o to Prezydenta Pruszkowa, Piotra Bąka.