Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona Logo spotify - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Bezpłatne warsztaty dla mam z dziećmi wracają do Pruszkowa!

Anna CHOMIAK
Od środy 7 września wracają bezpłatne warsztaty Aktywne Mamy Działamy w Nowej Stacji. Najbliższe 3 miesiące mamy i kobiety w ciąży będą mogły spędzać na warsztach rozwojowych poruszających tematykę emocji.
286598986 540266950921830 554196687315764126 N
Ilustracja: 286598986 540266950921830 554196687315764126 N

Po wakacyjnej przerwie wracają warsztaty dla przyszłych i obecnych mam: "Aktywne MamyDziałamy". To cykl darmowych spotkań dla kobiet, na które mogą przyjść z dziećmi i zrobić coś dobrego dla siebie. Warsztaty odbywają się w środy w godzinach 11:00-13:00 w Pokoju Wyciszeń w CH Nowa Stacja w Pruszkowie. Dokładna lokalizacja to 1 piętro, obok lokalu F4. 

Co będzię się działo na warsztach Aktywne Mamy Działamy?

 Po sukcesie ostatniej edycji kobiecych spotkań, będą kontynuowane dwa cykle: o rozwoju osobistym, oraz o korzyściach płynących z czytania książek dzieciom. Od 7 września Edyta Zakrocka-Szczęsna, coachini z Pracowni "Elementy Szczęścia" poprowadzi 5 spotkań w ramach Projektu "Po co nam trudne emocje?". Mamy wraz z dziećmi będą miały okazje dowiedzieć się nieco więcej o sobie, współodczuwaniu emocji i doświadcvzaniu tego co choć trudne, to bardzo potrzebne i ważne. Spotkania z ekspertką, będą odbywały się w kameralnym gronie. Kobiecy krąg wraz z dziećmi będzie praktykował uważność na matach, preferowany lużny strój, umożliwiający swododną rozmowę i medytację. 

Qnk F7 G5o

Dlaczego czytanie dzieciom książek jest tak ważne?

Druga część jesieni warsztatów Aktywne Mamy Działamy upłynie pod hasłem czytania książek dla dzieci. Na prośbę uczestniczek przedłużamy zajęcia z blogerką książkową Magdą Brudnicką, autorką bloga Mama Basi Czyta. 5 spotkań czytelniczych, będzię dedykowane również emocjom - mamy będą mogły zainspirować się ciekawymi pozycjami książkowymi, oraz dowiedzieć się, jak rozmawiać z maluchami o emocjach. 

Zapisy na warsztaty odbywają się na Facebooku Aktywne Mamy Działamy, poprzez wysłanie wiadomości. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na spotkania można przyjść z dziećmi lub bez. Idea spotkań ma aktywizować mamy przebywające na urlopach macierzyńskich i wychowawczych do integracji z lokalnymi mamami, oraz rozwoju osobistego, "mama, też potrzebuje rozrywki". 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Akcja "Pruszków kontra Wołomin" budzi wśród internautów dość jednoznaczne skojarzenia. Społeczeństwo

Piotr Bąk ogłosił akcję "Pruszków kontra Wołomin". Media podchwyciły temat, ale nie tak, jak to sobie Piotr Bąk wyobrażał

Konstanty CHODKOWSKI

W zeszłym tygodniu Olga Legosz przeprosiła za publiczne stwierdzenie, że Pruszków jest miastem, "w którym do dziś kłania się bandziorom". Od tego momentu nie upłynęło wiele czasu, nim całą Polskę obiegła kolejne przesłanie oparte na "grze skojarzeń" i krzywdzących stereotypach na temat naszego miasta. Tym razem jego autorem był Prezydent Pruszkowa i jego rzecznik prasowy - Krzysztof Olszewski.