Będzie wodny plac zabaw w Pruszkowie!

(26)

Wyczekiwana przez najmłodszych atrakcja powstanie w rejonie ujęcia wody oligoceńskiej w parku Potulickich. Niewykluczone, że pluskać się tam będzie można już latem 2020 roku.

Informacja o przygotowaniach do budowy wodnego placu zabaw nieoczekiwanie pojawiła się w materiałach urzędu miasta przygotowanych dla radnych z Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, którzy zebrali się w poniedziałek 24 czerwca. Jest dość lakoniczna, ale konkretna: „W roku bieżącym wykonany zostanie projekt wodnego placu zabaw z nawierzchnią poliuretanową na powierzchni 700–800 mkw. Realizacja zadania przewidziana w roku 2020”. Z prośbą o jej potwierdzenie zadzwoniłem we wtorek po południu do wiceprezydenta Konrada Sipiery. – Przygotowujemy wiele ciekawych inwestycji, w tym wodny plac zabaw – przyznał ogólnikowo wiceprezydent. Ale potem powiedział, że władze miasta spróbują wstawić tę inwestycję do przyszłorocznego budżetu Pruszkowa i jeśli radni budżet zatwierdzą, to możliwe, że w przyszłoroczne lato dzieciaki zyskają w mieście nową, niesamowitą atrakcję. – Najbliższy wodny plac zabaw znajduje się w Błoniu, cieszy się dużą popularnością. Pogoda nas latem rozpieszcza, a ja wiem, jak fantastycznie dzieci reagują na wodę. Postaramy się, żeby taki plac powstał jak najszybciej – dodał.

Jeszcze nie wiadomo, jakie urządzenia do zabawy się tam znajdą – określi to projekt, który miasto wkrótce zamówi – ani jak kosztowna będzie budowa. Inwestycję formalnie pilotować będzie wiceprezydent Beata Czyżewska, która nadzoruje sprawy ochrony środowiska. Jak tylko pojawi się więcej informacji, portal Z Pruszkowa powróci do tematu.

Historia planów budowy wodnego placu zabaw w Pruszkowie jest ciekawa i zarazem tajemnicza. Okazuje się, że koncepcję zamówiły jeszcze poprzednie władze miasta, zapłaciły za nią, ale… z niewiadomych powodów nigdy jej nie upubliczniły. Ja dowiedziałem się o niej przypadkiem, od architekta – autora koncepcji – który zapytał mnie w styczniu 2019 roku, czy ta atrakcja w Pruszkowie kiedykolwiek powstanie. Jedynym namacalnym śladem, że wodny plac jest szykowany, była obietnica jego budowy zapisana w zeszłorocznym programie wyborczym kandydującego na urząd prezydenta Jana Starzyńskiego. Zrządzeniem losu pomysł ostatecznie sfinalizuje ekipa jego ówczesnego kontrkandydata Pawła Makucha.

To nie koniec zaskakujących informacji. W materiałach z poniedziałkowej komisji można też przeczytać, że w parku Sokoła stanie tężnia solankowa! „Do końca czerwca zakończony zostanie etap projektowania. Następnie ogłoszony zostanie przetarg nieograniczony na budowę obiektu. Termin realizacji zadania przewidziany jest do 15.11.2019 r.”. Budowę tężni obiecywał przed wyborami Konrad Sipiera.

A na zdjęciu wodny plac zabaw w Przemyślu. Czy ten w Pruszkowie będzie równie atrakcyjny – okaże się wkrótce.

“Jakiekolwiek opinie zawarte w artykule są osobistymi poglądami jego autora i nie odzwierciedlają opinii innych autorów bloga zpruszkowa.pl ani opinii wydawcy bloga zpruszkowa.pl. Polityka wydawcy wymaga kategorycznie od autorów, by nie używali określeń zniesławiających, nie naruszali ani nie zezwalali na naruszanie praw autorskich ani jakichkolwiek innych regulacji prawnych korzystając z bloga zpruszkowa.pl. Jakiekolwiek publikacje sprzeczne z polityką wydawcy stanowią przekroczenie zakresu uprawnień autora publikacji. Wydawca nie bierze odpowiedzialności za tego typu publikacje, a autor będzie osobiście ponosić odpowiedzialność za powstałe w wyniku jego publikacji szkody i zobowiązania.”

Sławomir Bukowski

Rodowity pruszkowiak, dziennikarz prasowy, podróżnik. Pracował jako reporter miejski, redaktor, wydawca. Specjalizuje się w tematyce samorządowej. Interesuje się rozwiązaniami smart city, problematyką transportu i mobilności miejskiej. Prywatnie zwariowany podróżnik, jeździ tam gdzie dowiozą go tanie linie, uwielbia wędrówki z plecakiem od rana do nocy, lokalną kuchnię i wino.

PROFIL REDAKTORA