Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Artur Świercz nowym wiceprewodniczącym Rady Powiatu Pruszkowskiego

Jakub DOROSZ-KRUCZYŃSKI
W miniony wtorek wybrano nowego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Pruszkowskiego. Został nim Artur Świercz (KW Dobro Wspólne).
Artur Świercz
Ilustracja: Artur Świercz

Wybór Artura Świercza wiąże się z wygaszeniem mandatu poprzedniej wiceprzewodniczącej, Urszuli Wojciechowskiej (Dobro Wspólne), która została powołana na zastępczynię wójt gminy Michałowice. Zwolniony w ten sposób mandat objął Mariusz Baranowski, który na liście KW Dobro Wspólne w Brwinowie uzyskał kolejną po Wojciechowskiej, największą liczbę głosów.

Sam Artur Świercz tak skomentował wybór na nowe stanowisko na Facebooku: „Zaangażowania mi nie braknie, ale zdrowie i pomyślność wsparte Waszą energią od wielu lat uskrzydla moją aktywność. Chcieli mieć radnego, niech dopingują działalność jego. Dziękuję”.

Niewątpliwie Artur Świercz jest jednym z najpopularniejszych pruszkowskich polityków młodego pokolenia. W 2019 r. kandydował do Sejmu z listy KW Polskiego Stronnictwa Ludowego, gdzie w skali okręgu uzyskał 3 296 głosów, w skali powiatu pruszkowskiego 2 634, a w samym Pruszkowie 1966. W wyborach samorządowych w 2018 r. uzyskał mandat radnego powiatowego z wynikiem 1 686 głosów. 

Na wtorkowej sesji rady powiatu głosowano również nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania Zarządowi Powiatu. W obu sprawach „za” uchwałami głosowało 16 radnych, „przeciw” było 8 rajców, co oznacza, że obie uchwały zostały przegłosowane. 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: