Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Akrobatyczno-muzyczne widowisko "Musical Kosmos" już 26 i 27 stycznia w Pruszkowie!

Anna CHOMIAK
Najbliższy czwartek i piątek warto spędzić kulturalnie, wybierając się do CKiSu na "Musical Kosmos", widowisko, które pokochali widzowie w całej Polsce. Na scenie wystąpi aż a 22 aktorów, tancerzy, wokalistów i akrobatów. To spektakl dedykowany dzieciom i dorosłym.
1920x1080 Kosmos

26 i 27 stycznia w Pruszkowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Nasza Redakcja ma przyjemność zaprosić Pruszkowian na "Musical Kosmos", który objęła patronatem medialnym. Musical Kosmos to autorskie, polskie widowisko, którego premiera odbyła się w 2018 roku. Od tamtego czasu spektakl zobaczyło blisko 21 tysięcy widzów! Do tej pory widowisko zagrano m.in w: Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Centrum Kongresowo Kulturalnym Jordanki w Toruniu, Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, oraz w Filharmonii Kaszubskiej. W przyszłym tygodniu będzie można go obejrzeć na żywo w Pruszkowie.

O czym opowiada "Musical Kosmos"?

"Kosmos" to uniwersalna i ponadczasowa baśniowa opowieść ukryta w kosmosie. Sztuka przedstawia piękno i problemy współczesnego świata, z którymi każdy z nas mierzy się codziennie. Widzowie mogą liczyć na paletę emocji. Opowieść jest metaforycznie "ubrana" w musical co sprawia, że staje się uniwersalna i adekwatna dla dzieci i dorosłych. Widowisko trwa 75 minut, podczas których zostanie zaprezentowana spektakularna choreografiia z elementami akrobatycznymi, ręcznie wykonanymi kostiumami w towarzystwie pięknej muzyki.

Kosmos.4

Fot. Sebastian Mul

Skąd pomysł na musical w kosmicznej aranżacji?

Za scenariusz, reżyserię, teksty utworów, choreografię, a także kostiumy odpowiada Magdalena Nitka. Muzyka i produkcja muzyczna jest autorstwem Adama Pietrzaka, który współpracuje m.in. z takimi polskimi artystami jak Miłosz Gałaj, Anastazja Simińska, Marta Burdynowicz, Sylwia Banasik, Agnieszka Birecka czy kwartetem smyczkowym Golden Gate String Quartet. Projekt przygotowaniem wokalnym wsparła Karolina Adamiak–Pruś, a za ręcznie tworzoną scenografię odpowiadają Krystian Hintzke i Monika Rudnicka.

Kosmos.5

Fot. Sebastian Mul

Wspomniani wyżej artyści pragnęli przedstawić musicalową baśń, osadzoną w kosmicznej scenerii.  Opowiadając o obiektach astronomicznych, wykorzystano kunszt aktorów, wokalistów i akrobatów, prezentujących wspaniały śpiew, cyrkowe akrobacje i taniec. Idealnie dobrana muzyka przenosi widzów do kosmosu, który mogą podziwiać wszystkimi zmysłami. To właśnie w rozgrywającym się wszechświecie widzowie poznają historię o wartościach i mądrościach, które można przenieść na codzienne życie. Bowiem funkcjonujące we wszechświecie obiekty, zawieszone gdzieś między niebem a ziemią, jak każdy z nas - gubią czasem drogę. Jednak by ponownie wrócić na „dobre tory” potrzebują przejść serię przemian, które sprawią, że prawda ponownie będzie mogła przemówić.

Kosmos.3

Fot. Sebastian Mul

Kim jest Teatr Młodych?

Teatr Młodych, odpowiedzialny za "Musical Kosmos" został stworzony 13 maja 2021 roku przez Magdalenę i Macieja Nitkę. Młody, a jednocześnie pełen wiedzy i doświadczenia zespół produkuje oraz realizuje liczne widowiska, spektakle, musicale, do których współrealizacji zaprasza cenionych twórców i artystów w kraju. Zespół teatru składa się z artystów wywodzących się z najróżniejszych sektorów sztuki, wśród nich: tancerze jazzowi, streetowi, towarzyscy, aerialiści, akrobaci, gimnastycy, kuglarze, wokaliści i aktorzy, którzy dzięki swojemu zróżnicowaniu organizują bogate kulturalne widowiska wzbudzające zachwyt i radość wśród widzów. Organizacja ma na swoim koncie dwa autorskie musicale „Musical Kosmos” oraz „Co ty Powiesz”. Obecnie jest w trakcie realizacji trzeciej produkcji pt. „Belweder Antropon”, który będzie dziełem wielowymiarowym z mistrzowską choreografią i wykorzystaniem cyrkowych atrybutów, jak: koła akrobatyczne, pole dance, szarfy, a to wszystko w konwencji musicalu. 

Musical Kosmos Gts

Fot. Sebastian MulKosmos

Fot. Sebastian Mul

26 i 27 stycznia "Musical Kosmos" zagra w Pruszkowie 

Nasza Redakcja z przyjemnością rekomenduje "Miusical Kosmos" jako widowisko warte uwagi. Spektakl będzie grany w Pruszkowie w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie przy ulicy Bohaterów Warszawy 4:

Bilety na "Musical Kosmos" dostępne są w cenie od 50 zł do 120 zł. Dodatkowo istnieje możliwość zamówień grupowych w atrakcyjnych cenach już od 20 osób. Bilety są dostępne w sprzedaży m.in. w kasie CKiS oraz online tutaj. 

Plakat Kosmos Tournee Pruszków B2 Rgb Loga

Macie w planach wybrać się na "Musical Kosmos"? Nasza Redakcja nie odmówi sobie tej przyjemności!

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Auchan1 Społeczeństwo

Pierwszy supermarket sieci Auchan otwiera się w Pruszkowie

Sławomir BUKOWSKI

Sklep znajdzie się na parterze budynku przy ul. Staszica 1d. Na klientów czeka od piątku 1 grudnia od godz. 12.

REDAKCJA POLECA Czy Pruszków straci środki unijne? Budżet i Finanse

Magistrat przeholował w układaniu się z deweloperem. Czy Pruszków straci środki unijne?

Konstanty CHODKOWSKI

W wyniku kontroli, której poddano projekt budowy ulicy Pawiej wraz z towarzyszącym jej centrum przesiadkowym P+R, Pruszków może stracić ponad 650 tys. zł dotacji unijnej. Tak wynika z dokumentu pokontrolnego sporządzonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Wkd Newag Transport Publiczny

Tajemnicze awarie pociągów, także kolejek WKD. Czy składy były psute celowo?

Sławomir BUKOWSKI

Producent z Nowego Sącza mógł wywoływać usterki w swoich składach, żeby później brać zlecenia na ich serwisowanie – podał w środę portal Onet.