Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

29. finał WOŚP. Orkiestra gra dla małych pacjentów oddziałów laryngologii

Sławomir BUKOWSKI
Na ulicach Pruszkowa kwestuje ponad setka wolontariuszy. W sztabach Orkiestry w szkołach podstawowych nr 2 i 10 trwają licytacje.
Wosp 1.jpg

„Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić” – pisze na swoim profilu sztab WOŚP uruchomiony jak co roku w pruszkowskiej SP 2. Do wylicytowania wiele niespodzianek. Szefowa sztabu Dorota Rybarczyk wystawiła… kolację. „Hmmm. Wystawiam na licytację, na rzecz WOŚP… kolację ze mną. Waszym Szefem Sztabu, w cenie do 150 zł. Ja wybieram miejsce. Realizacja po otwarciu restauracji. Czy są chętni?” – napisała. Na chętnych czekają vouchery na lekcje języka włoskiego, francuskiego i migowego. Telewizja Kablowa Tel-Kab oferuje zwycięzcy licytacji dziennikarską przygodę i możliwość poznania pracy dziennikarza od kuchni. Asia Wojtecka wystawiła voucher na miesięczną opiekę dietetyczną i fitness online, Hotel de Silva – pobyt weekendowy dla 2 osób. Jest też prawdziwa perełka – duży serwis kawowy z pruszkowskiego Porcelitu.

Sztab WOŚP w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej uruchomił sklepik, w którym można kupić przepiękne przedmioty przygotowane przez wolontariuszy, przetwory domowe, a także vouchery na usługi. „Jestem artystką-amatorką, zajmuję się portretowaniem zwierząt. Oferuję wykonanie portretu dowolnego zwierzaka, na podstawie przesłanego zdjęcia. Portret wykonam w formacie A3, kredkami faber castell polychromos na papierze pastelmat. Cena 100 zł. Małgosia Kalbarczyk” – oferuje pruszkowska artystka. Wylicytować można zaś m.in. lot widokowy samolotem nad Warszawą dla 1–3 osób, a także wspaniały kufel od Klubu Motocykli Dawnych i Ciężkich „Nornica” z Pruszkowa.

Urząd Miasta Pruszkowa założył w tym roku eSkarbonkę, dzięki której zbiórkę można wesprzeć nie wychodząc z domu. eSkarbonka to wirtualna puszka, do której pieniądze wpłaca się przelewem, kartą bankomatową albo kredytową, albo korzystając z pośrednictwa jednego z systemów płatności. Wpłat dokonuje się anonimowo lub można się podpisać. Informacje na stronie: www.pruszkow.pl. „To już dzisiaj/ Zagrajmy razem i POMAGAJMY! Pogoda piękna, więc może spacer? Na ulicach naszego miasta możecie Państwo spotkać wolontariuszy. Przedszkola miejskie i szkoły podstawowe organizują liczne aukcje, wystawiły również puszki stacjonarne oraz eSkarbonki” – napisał na fejsbukowym profilu prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Powiat pruszkowski zachęca: „Mimo trudnego dla nas wszystkich czasu pandemii nasze placówki jak zawsze grają z Orkiestrą”. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pruszkowie przy współpracy z Elektrobud-Investment ZB Pruszków oraz z Międzyszkolnym Klubem Sportowym organizuje w niedzielę 31 stycznia #PruszkówBasketball – Mecz Gwiazd z udziałem czołowych zawodników zespołów młodzieżowych i seniorskich, a drużyny poprowadzą znani trenerzy. Mecz komentowany będzie przez dziennikarza redakcji Polsat Sport Łukasza Ceglińskiego. Wydarzenie bez udziału publiczności, transmisja online. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych zorganizował licytację online, a Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki uruchomiło eSkarbonkę. I jeszcze ciekawostka: na Allegro na licytację własnoręcznie wykonanych pięknych serwetek zrobionych szydełkiem zaprasza Agnieszka Kuźmińska, członek zarządu powiatu pruszkowskiego.

W Michałowicach po raz pierwszy z WOŚP gra szkoła podstawowa – dzięki dyrektor Małgorzacie Widerze (to pruszkowska radna klubu KO). „Ten fakt bardzo mnie cieszy, bo brakowało nam szkolnego sztabu w sercu naszej gminy” – napisała wójt Michałowic Małgorzata Pachecka. „To jedyne miejsce, gdzie 31 stycznia mogą Państwo przyjść osobiście, by wziąć udział: w kiermaszu, licytacji i wielu innych atrakcjach. Dla WOŚP zagra UKS Jaguar. Zapraszam wszystkich stęsknionych za meczami. Na miejscu będzie można skorzystać z kawiarenki, w której zakupią Państwo cukiernicze popisy naszych mieszkańców. Oczywiście cały dochód z tych wydarzeń będzie przeznaczony na WOŚP. Licytacje różnych gadżetów zorganizowanych przez szkolną społeczność odbędą się online – warto zapoznać się z bogatą ofertą na stronie Szkoły, gdyż czekają tam naprawdę atrakcyjne możliwości! Między innymi specjalnie na ten cel klasa czwarta stworzyła książkę kucharską”.

W Nowej Wsi sztab w szkole kierowanej przez dyrektor Jadwigę Jodłowską wyprawił aż 120 wolontariuszy z puszkami! Warto śledzić internetowe licytacje – czekają koszulki, kubki, lalki Jurek i Kasia, kalendarze, karty z autografem Jurka Owsiaka, jak również atrakcyjne przedmioty przekazane przez przyjaciół szkoły, m.in. koszulki z podpisami piłkarzy naszej reprezentacji – w tym Roberta Lewandowskiego, książki z autografem Zbigniewa Bońka, ciekawe zestawy z logo gminy Michałowice.

Szkoła w Komorowie zaprasza na występy online licealistów i uczniów klas 7 i 8. Artystyczne prezentacje połączone są z licytacją. Można zaopatrzyć się w pamiątkowe kubki, zegarki, koszulki, kalendarze i smycze z logo WOŚP. Przygotowano też wiele gadżetów od popularnych polskich artystów i sportowców. Czeka książka z podpisem Kasi Nosowskiej czy płyta z autografem Beaty Kozidrak.

W Piastowie sztab WOŚP zorganizował Hufiec Piastów. „Gramy dla Was od samego poranka! Niestraszny nam mróz! Pierwsze patrole wyruszyły w teren z puszkami – możecie znaleźć na terenie naszego Piastowa!” – zachęca. Wylicytować można m.in. voucher na zabawy sensoryczne dla dzieci, gadżety przekazane przez Urząd Miasta w Piastowie. Przez cały dzień organizowane są wydarzenia online, m.in. warsztaty szycia na maszynie, występy przedszkolaków, można obejrzeć wywiad z Weroniką Domagalską, finalistką Miss Polonia oraz pokaz iluzji.

W Brwinowie Wielką Orkiestrę wspiera Gminny Ośrodek Kultury Okej. Wśród wystawionych na licytację przedmiotów i gadżetów są książki z autografami autorów, m.in. Chrisa Niedenthala „Zawód: fotograf”.

W Podkowie Leśnej sztab Orkiestry stworzyły aż 4 instytucje: Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy, Przedszkole Miejskie im. Krasnala Hałabały oraz Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich. Na ulicach kwestuje ok. 50 wolontariuszy. Na internetową licytację wystawiono mnóstwo gadżetów, m.in. skarpetki WOŚP, ramki do tablic rejestracyjnych, t-shirty, kalendarz „Polska jest kobietą”. Wieczorem spektakl online „Jasełka” wystawią dzieci z przedszkola miejskiego w Podkowie Leśnej.

Spółka WKD przekazała sztabom w Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim, Podkowie Leśnej i Brwinowie przedmioty na licytacje, wśród nich wiewiórki Wukadki. Wolontariusze WOŚP mając identyfikatory mogą w niedzielę 31 stycznia podróżować pociągami WKD za darmo.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Każdy kolejny rok jest dla WOŚP rekordowy, w zeszłym zebrano ponad 186 mln zł. Przez 28 lat służbę zdrowia Orkiestra wsparła kwotą ponad 1,3 mld zł!

A na zdjęciu ilustrującym artykuł wolontariuszki Natalia i Zuzanna, uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Pruszkowie. Macie szansę spotkać je dziś na ulicach naszego miasta.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Społeczeństwo

"Płuca po pandemii" - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu zagra w Pruszkowie!

Anna MALICKA

Już dziś rozpoczyna się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” – brzmi hasło tegorocznej akcji. W najcieplejszy dzień w roku będziemy wspólnie pomagać tym, którzy ucierpieli w czasie pandemii. Sprawdziliśmy dla Was, jakie atrakcje przygotowały dla mieszkańców sztaby w Pruszkowie i okolicach!

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!