Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

29. finał WOŚP. Orkiestra gra dla małych pacjentów oddziałów laryngologii

Sławomir BUKOWSKI
Na ulicach Pruszkowa kwestuje ponad setka wolontariuszy. W sztabach Orkiestry w szkołach podstawowych nr 2 i 10 trwają licytacje.
Wosp 1.jpg
Ilustracja: Wosp 1.jpg

„Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić” – pisze na swoim profilu sztab WOŚP uruchomiony jak co roku w pruszkowskiej SP 2. Do wylicytowania wiele niespodzianek. Szefowa sztabu Dorota Rybarczyk wystawiła… kolację. „Hmmm. Wystawiam na licytację, na rzecz WOŚP… kolację ze mną. Waszym Szefem Sztabu, w cenie do 150 zł. Ja wybieram miejsce. Realizacja po otwarciu restauracji. Czy są chętni?” – napisała. Na chętnych czekają vouchery na lekcje języka włoskiego, francuskiego i migowego. Telewizja Kablowa Tel-Kab oferuje zwycięzcy licytacji dziennikarską przygodę i możliwość poznania pracy dziennikarza od kuchni. Asia Wojtecka wystawiła voucher na miesięczną opiekę dietetyczną i fitness online, Hotel de Silva – pobyt weekendowy dla 2 osób. Jest też prawdziwa perełka – duży serwis kawowy z pruszkowskiego Porcelitu.

Sztab WOŚP w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej uruchomił sklepik, w którym można kupić przepiękne przedmioty przygotowane przez wolontariuszy, przetwory domowe, a także vouchery na usługi. „Jestem artystką-amatorką, zajmuję się portretowaniem zwierząt. Oferuję wykonanie portretu dowolnego zwierzaka, na podstawie przesłanego zdjęcia. Portret wykonam w formacie A3, kredkami faber castell polychromos na papierze pastelmat. Cena 100 zł. Małgosia Kalbarczyk” – oferuje pruszkowska artystka. Wylicytować można zaś m.in. lot widokowy samolotem nad Warszawą dla 1–3 osób, a także wspaniały kufel od Klubu Motocykli Dawnych i Ciężkich „Nornica” z Pruszkowa.

Urząd Miasta Pruszkowa założył w tym roku eSkarbonkę, dzięki której zbiórkę można wesprzeć nie wychodząc z domu. eSkarbonka to wirtualna puszka, do której pieniądze wpłaca się przelewem, kartą bankomatową albo kredytową, albo korzystając z pośrednictwa jednego z systemów płatności. Wpłat dokonuje się anonimowo lub można się podpisać. Informacje na stronie: www.pruszkow.pl. „To już dzisiaj/ Zagrajmy razem i POMAGAJMY! Pogoda piękna, więc może spacer? Na ulicach naszego miasta możecie Państwo spotkać wolontariuszy. Przedszkola miejskie i szkoły podstawowe organizują liczne aukcje, wystawiły również puszki stacjonarne oraz eSkarbonki” – napisał na fejsbukowym profilu prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Powiat pruszkowski zachęca: „Mimo trudnego dla nas wszystkich czasu pandemii nasze placówki jak zawsze grają z Orkiestrą”. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pruszkowie przy współpracy z Elektrobud-Investment ZB Pruszków oraz z Międzyszkolnym Klubem Sportowym organizuje w niedzielę 31 stycznia #PruszkówBasketball – Mecz Gwiazd z udziałem czołowych zawodników zespołów młodzieżowych i seniorskich, a drużyny poprowadzą znani trenerzy. Mecz komentowany będzie przez dziennikarza redakcji Polsat Sport Łukasza Ceglińskiego. Wydarzenie bez udziału publiczności, transmisja online. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych zorganizował licytację online, a Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki uruchomiło eSkarbonkę. I jeszcze ciekawostka: na Allegro na licytację własnoręcznie wykonanych pięknych serwetek zrobionych szydełkiem zaprasza Agnieszka Kuźmińska, członek zarządu powiatu pruszkowskiego.

W Michałowicach po raz pierwszy z WOŚP gra szkoła podstawowa – dzięki dyrektor Małgorzacie Widerze (to pruszkowska radna klubu KO). „Ten fakt bardzo mnie cieszy, bo brakowało nam szkolnego sztabu w sercu naszej gminy” – napisała wójt Michałowic Małgorzata Pachecka. „To jedyne miejsce, gdzie 31 stycznia mogą Państwo przyjść osobiście, by wziąć udział: w kiermaszu, licytacji i wielu innych atrakcjach. Dla WOŚP zagra UKS Jaguar. Zapraszam wszystkich stęsknionych za meczami. Na miejscu będzie można skorzystać z kawiarenki, w której zakupią Państwo cukiernicze popisy naszych mieszkańców. Oczywiście cały dochód z tych wydarzeń będzie przeznaczony na WOŚP. Licytacje różnych gadżetów zorganizowanych przez szkolną społeczność odbędą się online – warto zapoznać się z bogatą ofertą na stronie Szkoły, gdyż czekają tam naprawdę atrakcyjne możliwości! Między innymi specjalnie na ten cel klasa czwarta stworzyła książkę kucharską”.

W Nowej Wsi sztab w szkole kierowanej przez dyrektor Jadwigę Jodłowską wyprawił aż 120 wolontariuszy z puszkami! Warto śledzić internetowe licytacje – czekają koszulki, kubki, lalki Jurek i Kasia, kalendarze, karty z autografem Jurka Owsiaka, jak również atrakcyjne przedmioty przekazane przez przyjaciół szkoły, m.in. koszulki z podpisami piłkarzy naszej reprezentacji – w tym Roberta Lewandowskiego, książki z autografem Zbigniewa Bońka, ciekawe zestawy z logo gminy Michałowice.

Szkoła w Komorowie zaprasza na występy online licealistów i uczniów klas 7 i 8. Artystyczne prezentacje połączone są z licytacją. Można zaopatrzyć się w pamiątkowe kubki, zegarki, koszulki, kalendarze i smycze z logo WOŚP. Przygotowano też wiele gadżetów od popularnych polskich artystów i sportowców. Czeka książka z podpisem Kasi Nosowskiej czy płyta z autografem Beaty Kozidrak.

W Piastowie sztab WOŚP zorganizował Hufiec Piastów. „Gramy dla Was od samego poranka! Niestraszny nam mróz! Pierwsze patrole wyruszyły w teren z puszkami – możecie znaleźć na terenie naszego Piastowa!” – zachęca. Wylicytować można m.in. voucher na zabawy sensoryczne dla dzieci, gadżety przekazane przez Urząd Miasta w Piastowie. Przez cały dzień organizowane są wydarzenia online, m.in. warsztaty szycia na maszynie, występy przedszkolaków, można obejrzeć wywiad z Weroniką Domagalską, finalistką Miss Polonia oraz pokaz iluzji.

W Brwinowie Wielką Orkiestrę wspiera Gminny Ośrodek Kultury Okej. Wśród wystawionych na licytację przedmiotów i gadżetów są książki z autografami autorów, m.in. Chrisa Niedenthala „Zawód: fotograf”.

W Podkowie Leśnej sztab Orkiestry stworzyły aż 4 instytucje: Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy, Przedszkole Miejskie im. Krasnala Hałabały oraz Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich. Na ulicach kwestuje ok. 50 wolontariuszy. Na internetową licytację wystawiono mnóstwo gadżetów, m.in. skarpetki WOŚP, ramki do tablic rejestracyjnych, t-shirty, kalendarz „Polska jest kobietą”. Wieczorem spektakl online „Jasełka” wystawią dzieci z przedszkola miejskiego w Podkowie Leśnej.

Spółka WKD przekazała sztabom w Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim, Podkowie Leśnej i Brwinowie przedmioty na licytacje, wśród nich wiewiórki Wukadki. Wolontariusze WOŚP mając identyfikatory mogą w niedzielę 31 stycznia podróżować pociągami WKD za darmo.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Każdy kolejny rok jest dla WOŚP rekordowy, w zeszłym zebrano ponad 186 mln zł. Przez 28 lat służbę zdrowia Orkiestra wsparła kwotą ponad 1,3 mld zł!

A na zdjęciu ilustrującym artykuł wolontariuszki Natalia i Zuzanna, uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Pruszkowie. Macie szansę spotkać je dziś na ulicach naszego miasta.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: