Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

209 osób z Pruszkowa i okolic dołączyło do bazy potencjalnych dawców szpiku!

Anna CHOMIAK
W weekend 27-28 sierpnia w Powiacie Pruszkowskim odbył się „Dzień Dawcy Szpiku dla Michała i Innych”. Dzięki zaangażowaniu Centrum Handlowego Nowa Stacja, Fundacji DKMS, lokalnych firm oraz mieszkańców Pruszkowa udało się zarejestrować 209 potencjalnych dawców.
NASZ PATRONAT
Img 6079
Ilustracja: Img 6079

Wydarzenie zwiększyło szanse na odzyskanie zdrowia nie tylko dla Michała Jaszczuka, ale również dla innych osób zmagających się z chorobami nowotworowymi krwi na całym świecie. Wcześniej 25 lipca na terenie firmy Techniprot zorganizowana została dedykowana zbiórka krwi Honorowych Krwiodawców „Serce Pruszkowa”. 

Dzień Dawcy Szpiku dla Michała i innych

"Już wtedy było wiadomo, że chęć niesienia pomocy jest ogromna – klub pobił nie tylko tegoroczny rekord. Wszyscy mieliśmy świadomość, że krew to tylko „kropla w morzu” tego co potrzebuje Michał. Nie chcieliśmy marnować czasu - ruszyły intensywne przygotowania do Dniu Dawcy Szpiku – chyba pierwszego takiego szerokiego przedsięwzięcia we współpracy z DKMS w naszej okolicy" – powiedziała Marta Wieterska z TEL-KAB.

Img 6038

Wspólne działania w Powiacie Pruszkowskim


W międzyczasie udało się przeprowadzić akcję kartkową #pruszkowdlamichala na Facebooku oraz szeroko zakrojoną kampanię w mediach, nie tylko lokalnych.  Materiał o naszym Sąsiedziei o pruszkowskiej akcji pojawił się między innymi na antenie TVN24, w serwisie Onet.pl oraz w Radiu Kolor.

Img 6040

Spotkanie po Sąsiedzku: Razem po zdrowie


W sobota 27 sierpnia odbyło się w Nowej Stacji odbyło się „Spotkania po sąsiedzku”, pod hasłem
„Razem po zdrowie”. W centrum handlowym zorganziowano 7-stanowiskową rejestrację DKMS, panele dyskusyjne z ekspertami oraz wiele rodzinnych atrakcji obracających się w tematach profilaktyki, zdrowego trybu życia oraz ekologii. Inicjatywa była objęta merytorycznym wsparciem Fundacji DKMS oraz wolontariatem wielu społeczników.

Img 6044

Img 6127

Img 6150

"Dzięki takim grupom inicjatywnym, wolontariuszom, do bazy w skali roku dołącza kilkadziesiąt tysięcy nowych osób" - powiedziała Joanna Mejner-Olszewska z Fundacji DMKS. W Nowej Stacji udało się zarejestrować 87 osób. 

Img 6085

Ponad 200 rejestracji w Powiacie Pruszkowskim!


W sobotę 27  sierpnia wolontariusze DKMS, byli również obecni w Parku Kościuszki na „Pożegnaniu Lata 2022”.  Korzystając ze sporej frekwencji, na miejskim evencie udało się „dorejestrować” kolejną pulę potencjalnych dawców, było to 60 nowych rejestracji. Dzień później podczas „Dożynek Gminnych w Raszynie” do bazy DKMS dołączyły 62 osoby.  Wspólne działania przyniosły 209 potencjalnych dawców szpiku kostnego dla naszego Sąsiada Michała Jaszczuka i innych. 

Img 6166

Img 6172

Akcję wsparli: Centrum Handlowe Nowa Stacja, Powiat Pruszkowski, Miasto Pruszków, grupa Aktywne Mamy Działamy z Nieidealnaanna.pl, Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa, Telewizja Kablowa TEL-KAB, National Geographic, CANAL+, PULS Kids, Zdrofit, Fikołki, KS Gold Sport, Kids Wonderland, Zielone Mielone, Merfolk, Wymianki Książkowe Pruszków.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Pruszkowska Karta Mieszkanca. Fot.: pruszkow.pl Rekreacja

Co dalej z Pruszkowską Kartą Mieszkańca?

Konstanty CHODKOWSKI

Karta Nadarzyniaka uprawnia mieszkańców gminy Nadarzyn do większej zniżki na pruszkowskiej pływalni "Kapry", niż posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Z Kartą Mieszkańca Michałowic otrzymamy zniżkę na karnet na pływalni przy ul. Gomulińskiego, a z Pruszkowską Kartą Mieszkańca zapłacimy pełną stawkę. Czy program karty mieszkańca czekają (w końcu) jakieś zmiany? Zapytaliśmy o to Prezydenta Pruszkowa, Piotra Bąka.