Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

1 listopada – jak dojechać autobusem na cmentarz

Sławomir BUKOWSKI
W poniedziałek na pruszkowskie nekropolie będzie można dojechać autobusami komunikacji miejskiej.
Linie Cmentarne

1 listopada Urząd Miasta Pruszkowa uruchamia całodzienną, specjalną linię C1 na trasie: osiedle Staszica – Plantowa – Powstańców – Staszica – dworzec PKP – Kościuszki – Bolesława Prusa – wiadukt – POW/Łączniczek AK – Żbików (ul. 3 Maja) – rondo przy cmentarzu żbikowskim. Autobusy będą kursować od godz. 7 do 19 (od 7 do 8.30 co około pół godziny, potem do godz. 17.30 co 15–20 minut, pod koniec dnia nieco rzadziej). Rozkład jazdy można znaleźć na głównej stronie urzędu miasta: ROZKŁAD LINII C1. Przejazdy na ogólnych zasadach obowiązujących w Pruszkowie, czyli dla osób posiadających Kartę Mieszkańca są bezpłatne, pozostali pasażerowie muszą kupić bilet za 4 zł.

Dla osób udających się na cmentarz komunalny na Gąsinie miasto wprowadza 1 listopada specjalny rozkład na linii 4. Autobusy z osiedla Staszica, przez Gąsin, wiadukt do WKD i z powrotem będą kursować co 30–40 minut. Dokładne godziny odjazdów: ROZKŁAD LINII 4.

Linia 2 z osiedla Staszica do cmentarza w Komorowie będzie kursować według świątecznego rozkładu, czyli z częstotliwością co 60 minut. Linie 1, 5, 6, 7 również będą kursować jak w święta. Warto pamiętać, że autobusy linii 5 jadąc z Malich w kierunku osiedla Staszica zatrzymują się na ul. Gordziałkowskiego w rejonie największego cmentarza w Pruszkowie (na przystanek w przeciwnym kierunku trzeba niestety po wyjściu z cmentarza udać się aż na ul. Plantową przy SP 2).

Pełne rozkłady jazdy:  LINIA 1  LINIA 2  LINIA 5  LINIA 6  LINIA 7. UWAGA: Należy patrzeć na rubryki oznaczone literą C (rozkład świąteczny), znajdują się one POD rozkładami oznaczonymi literą D, czyli w dni robocze.

Warto też pamiętać, że w godzinach największego ruchu samochody mogą blokować rejon cmentarzy, jeśli autobusy utkną w korkach, rozkłady jazdy staną się pobożnym życzeniem. Warto tego dnia być wyrozumiałym dla kierowców autobusów.

W sobotę i niedzielę 30 i 31 października pruszkowskie autobusy kursują według normalnych rozkładów weekendowych. 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!