Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

1 listopada – jak dojechać autobusem na cmentarz

Sławomir BUKOWSKI
W poniedziałek na pruszkowskie nekropolie będzie można dojechać autobusami komunikacji miejskiej.
Linie Cmentarne
Ilustracja: Linie Cmentarne

1 listopada Urząd Miasta Pruszkowa uruchamia całodzienną, specjalną linię C1 na trasie: osiedle Staszica – Plantowa – Powstańców – Staszica – dworzec PKP – Kościuszki – Bolesława Prusa – wiadukt – POW/Łączniczek AK – Żbików (ul. 3 Maja) – rondo przy cmentarzu żbikowskim. Autobusy będą kursować od godz. 7 do 19 (od 7 do 8.30 co około pół godziny, potem do godz. 17.30 co 15–20 minut, pod koniec dnia nieco rzadziej). Rozkład jazdy można znaleźć na głównej stronie urzędu miasta: ROZKŁAD LINII C1. Przejazdy na ogólnych zasadach obowiązujących w Pruszkowie, czyli dla osób posiadających Kartę Mieszkańca są bezpłatne, pozostali pasażerowie muszą kupić bilet za 4 zł.

Dla osób udających się na cmentarz komunalny na Gąsinie miasto wprowadza 1 listopada specjalny rozkład na linii 4. Autobusy z osiedla Staszica, przez Gąsin, wiadukt do WKD i z powrotem będą kursować co 30–40 minut. Dokładne godziny odjazdów: ROZKŁAD LINII 4.

Linia 2 z osiedla Staszica do cmentarza w Komorowie będzie kursować według świątecznego rozkładu, czyli z częstotliwością co 60 minut. Linie 1, 5, 6, 7 również będą kursować jak w święta. Warto pamiętać, że autobusy linii 5 jadąc z Malich w kierunku osiedla Staszica zatrzymują się na ul. Gordziałkowskiego w rejonie największego cmentarza w Pruszkowie (na przystanek w przeciwnym kierunku trzeba niestety po wyjściu z cmentarza udać się aż na ul. Plantową przy SP 2).

Pełne rozkłady jazdy:  LINIA 1  LINIA 2  LINIA 5  LINIA 6  LINIA 7. UWAGA: Należy patrzeć na rubryki oznaczone literą C (rozkład świąteczny), znajdują się one POD rozkładami oznaczonymi literą D, czyli w dni robocze.

Warto też pamiętać, że w godzinach największego ruchu samochody mogą blokować rejon cmentarzy, jeśli autobusy utkną w korkach, rozkłady jazdy staną się pobożnym życzeniem. Warto tego dnia być wyrozumiałym dla kierowców autobusów.

W sobotę i niedzielę 30 i 31 października pruszkowskie autobusy kursują według normalnych rozkładów weekendowych. 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: